Klasa I technikum w zawodzie technik weterynarii na zajęciach praktycznych zajmowała się szczurkami oraz królikiem rasy Rex. Uczniowie z zainteresowaniem wykonywali zabiegi pielęgnacyjne w tym kąpiel szczurków. Podczas zajęć zapoznali się z metodami utrzymania zwierząt i ich żywieniem.

Klasa II technikum w zawodzie technik weterynarii podczas zajęć praktycznych wykonywała zabiegi pielęgnacyjne na kocie. Uczniowie pobrali krew do badań oraz wykonali podstawowe pomiary oddechów tętna i temperatury. Dodatkowo został zbadany poziom glukozy we krwi, a także zapuszczone krople do oczu zwierzęcia.

Zajęcia praktyczne ze zwierzętami poprawiają koordynację uczniów podczas pracy ze zwierzętami oraz pewność siebie w przyszłej pracy techników weterynarii.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google