Zajęcia praktyczne w gabinecie weterynaryjnym

W dniu 28. 09. 2022r. uczniowie klasy drugiej Technikum w zawodzie technik weterynarii uczestniczyli w praktycznych zajęciach wyjazdowych, które odbyły się w Gabinecie Weterynaryjnym MIŁOVET w Międzyrzecu Podlaskim.

Dzięki uprzejmości Pani doktor Pauliny Miłosz, młodzież poznała metody poskramiania zwierząt domowych oraz sposoby pobierania i badania krwi. Uczniowie samodzielnie wykonywali rozmaz krwi w kierunku pierwotniaka Babesia canis, a także mieli sposobność obserwacji i asysty podczas zabiegu skalingu u psa. Wśród zajęć nie brakowało zabiegów pielęgnacyjnych, profilaktyki i leczenia chorób. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ultrasonografia (przypadek ropomacicza u samicy psa).

Serdecznie dziękujemy Pani doktor Paulinie Miłosz za przyjęcie nas i podzielenie się cenną wiedzą i wskazówkami, a także życzymy satysfakcji z pracy i wielu sukcesów zawodowych.