Zajęcia praktyczne w firmie PRONAR

W czwartek 16.11.2023 r. uczniowie klas II Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik architektury krajobrazu, w ramach zajęć praktycznych, odwiedzili Centrum Wystawowe Firmy Pronar w Siemiatyczach.

W trakcie tych zajęć uczniowie mieli okazje zapoznać się z szeroką ofertą firmy PRONAR; maszynami komunalnymi, rolniczymi, transportowymi,  jak również poznać budowę maszyn do recyklingu.

W trakcie zwiedzania oprowadzeni zostaliśmy po hali produkcyjnej gdzie uczniowie mogli zobaczyć na żywo jak produkuje się części maszyn do recyklingu. Przedstawiciel firmy PRONAR obszernie wyjaśniał kolejne etapy produkcji, przestawił m.in. metody cięcia metali za pomocą lasera, plazmy, wodną i na gilotynie.

W kolejnej hali uczniowie mogli zapoznać się z szeroką gamą felg stalowych produkowanych przez PRONAR których waga największych przekracza 3 tony wraz z oponą.

W głównej hali wystawowej uczniowie mogli zapoznać się z budową przyczepy rolniczej, modelami maszyn do recyklingu różnych materiałów od drewna po odpady komunalne, silnikami spalinowymi, osiami i układami jezdnymi, wózkami widłowymi.

Dziękujemy za wyjątkową gościnność firmy Pronar, i zachwyceni prezentowaną ofertą liczymy na  możliwość dalszej współpracy.