W piątek 18.11.2022 r. uczniowie klasy II Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod opieką nauczycieli zawodu: Pana Tomasza Bogusza i Pana Marka Łucewicza, w ramach zajęć praktycznych odwiedzili Centrum Wystawowe Firmy PRONAR w Siemiatyczach.

W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z szeroką ofertą firmy PRONAR: maszynami komunalnymi, rolniczymi, transportowymi, felgami stalowymi, i innymi częściami produkowanymi w zakładzie.

Przedstawiciel firmy obszernie wyjaśniał budowę i kolejne etapy produkcji części maszyn do recyklingu. Przedstawił m.in. metody cięcia metali za pomocą lasera, plazmy, wody i na gilotynie.

W głównej hali wystawowej zaprezentowano budowę przyczepy rolniczej, listwy kosiarki dyskowej, modele maszyn do recyklingu różnych materiałów (od drewna po odpady komunalne), silniki spalinowe, osie i układy jezdne, wózki widłowe.

Pod koniec wizyty przedstawicielka firmy omówiła możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego w firmie PRONAR.

Dziękujemy za życzliwość i gościnność pracownikom firmy PRONAR. Zachwyceni prezentowaną ofertą liczymy na możliwość dalszej współpracy.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google