Uczniowie klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych na zajęciach praktycznych w dniu 20.10.2020r. odwiedzili miejscową restaurację “Zacisze”, prowadzoną przez Arkadiusza i Magdalenę Niedziółków.

Korzystając z życzliwości właścicieli, młodzież zapoznała się z technologią produkcji pizzy. Pod bacznym okiem szefa kuchni uczniowie przygotowali ciasto, dobrali dodatki oraz dokonali wypieku pizzy. Przyszli kucharze mieli także okazję obsługiwać specjalistyczne maszyny i urządzenia gastronomiczne,  m.in. miesiarkę do ciasta, piec do wypieku pizzy. W trakcie zajęć właściciel przekazał młodzieży wiele cennych porad i wskazówek dotyczących prowadzenia biznesu w branży gastronomicznej. Najbardziej oczekiwanym punktem spotkania była degustacja własnych wyrobów, które okazały się bardzo smaczne.

W międzyczasie uczniowie zapoznali się z ofertą gastronomiczną lokalu i jego historią. Lokal rozpoczął działalność w 2018 roku w odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnej. Właściciele, Państwo Niedziółka włożyli wiele wysiłku, pracy i przede wszystkim serca w uruchomienie działalności gastronomicznej.  Restauracja oferuje tradycyjne potrawy kuchni polskiej, tj. pierogi, klasyczny schabowy, kapuśniak, ale także kebab i pizzę w wielu odsłonach. W ofercie Restauracji Zacisze znajduje się organizacja przyjęć okolicznościowych takich jak: chrzciny, komunie, przyjęcia weselne, zabawy sylwestrowe. Nie brakuje imprez kulturalnych oraz imprez dla dzieci. Pomimo trudnej sytuacji w kraju restauracja cieszy się uznaniem i dużym zainteresowaniem miejscowej społeczności zwłaszcza, że oferuje dania z dowozem do domu. Polecamy!!!
Serdecznie dziękujemy Państwu Niedziółkom za miłe przyjęcie i poprowadzenie warsztatów. Liczymy na dalszą współpracę.

 
 

Facebook

YouTube