29 listopada 2019r. w Zespole Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim odbył się finał konkursu związanego z tematyką BHP w rolnictwie „ W rolnictwie można pracować bezpiecznie”.
Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów:
1. Adrian Adamiuk IV BT
2. Dominik Mirończuk IVBT
3. Kamil Adamiuk IIIBT
4. Jakub Trębicki IIIBT
5. Adam Naumiuk IIBT

Po rozpoczęciu konkursu przez dyrektora Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim Jarosława Dubisza młodzież, tj. 25 osób z pięciu szkół rolniczych przystąpiła do pierwszej, testowej części konkursu. Po teście, w oczekiwaniu na wyniki uczniowie mieli możliwość zwiedzenia pobliskiej kolegiaty pw. Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim, oraz jednej z najstarszych w Polsce stacji paliw z zachowanymi oryginalnymi dystrybutorami. Po ogłoszeniu wyników pierwszej części okazało się, że dwóch uczniów naszej szkoły awansowało do drugiego etapu. Drugi etap polegał na ustnej odpowiedzi na wylosowany wcześniej zestaw pięciu pytań. W tej części najlepiej poradził sobie uczeń z ZSCKR im A. Zamojskiego w Jabłoniu, natomiast najlepszy spośród uczniów naszej szkoły Adrian Adamiuk zajął wysokie 3 miejsce, przy stracie 0,16 punktu do rywala z ZSR w Łukowie, który zajął 2 miejsce. Jakub Trębicki uplasował się natomiast na 9 pozycji. Uczniowie z pierwszej dziesiątki wrócili z konkursu z cennymi nagrodami ufundowanymi przez KRUS. Pozostałym uczestnikom finału jak również etapu szkolnego, życzymy sukcesów w przyszłym roku.

 
 

Facebook

YouTube