• Slider-Kształcimy-w-zawodach

Sześcioosobowa grupa uczniów z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu uczestniczyła w dniach 25-29.10.2012 roku w wyjeździe studyjnym do Niemiec. Wycieczka była nagrodą dla najaktywniejszej z grup działających w ramach projektu „Mam swoje zdanie – edukacja dla demokracji w szkołach rolniczych” prowadzonego przez fundację AgriNatura.

Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili gospodarstwa ekologiczne oraz uczestniczyli w spotkaniach z Hansem Riedl hodowcą kur z wolnego wybiegu, Franzem Hartl producentem kartofli oraz Rosi Rendl  przedstawicielką inicjatywy obywatelskiej przeciwko GMO.

Zwiedzili Centrum Rolnictwa Biosymbiotycznego w Hermansdorf, a także spotkali się z Martinem Estrel burmistrzem gminy Glonn, który omówił zasady współpracy gminy z lokalną społecznością.

Zdobyta wiedza i nowe doświadczenia na pewno zaprocentują w przyszłości.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google