Wyjazd na targi AGROTECH Kielce

Grupa 32 uczniów klas I-IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod opieką pana Andrzeja Kalinowskiego i pana Mateusza Liniewicza 17.03.2023r. uczestniczyła w XXVIII Międzynarodowych Targach Rolniczych AGROTECH w Kielcach. Największa wystawa sprzętu rolniczego przyciągnęła ponad 1000 wystawców, wśród których znalazły się największe światowe firmy, a także polscy i lokalni producenci z branży agrotechniki.

Młodzież miała okazje zobaczyć nowoczesny sprzęt rolniczy, cyfrowe rozwiązania oraz nowinki technologiczne usprawniające prace rolników. Wśród nich znalazły się m.in. automatyczny robot do pielenia, zestawy do uprawy bezorkowej, czy też zestawy do automatycznego, precyzyjnego prowadzenia maszyn po polu. Poza maszynami uczniowie zapoznali się z szeroką gamą nawozów, nasion oraz środków ochrony roślin.

Zadowoleni z wyjazdu, pełni wrażeń i otwarci na nowe technologie, pojawiające się w rolnictwie, uczniowie wrócili do Leśnej Podlaskiej.