Dnia 12 października 2021 r. uczniowie klas I i II Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik weterynarii oraz technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wyjeździe edukacyjno-integracyjnym do Białej Podlaskiej. Pod opieką wychowawców klas i nauczycieli odwiedzili kino Merkury, gdzie obejrzeli film pt.: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.  Film przybliżający postać przyszłego Prymasa Polski, był  opowieścią o człowieku, który w obliczu brutalnych wydarzeń roku 1944  musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie “Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”.
Udział  w tym seansie filmowym był mądrą i poruszającą lekcją historii, patriotyzmu, odwagi, ale także dylematów moralnych targających  ludźmi, którzy znaleźli się w dramatycznych okolicznościach wojny.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google