W dniu 27.11.2018 r. wychowankowie internatu pod opieką wychowawczyń uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno wychowawczej do Białej Podlaskiej. Wyjazd rozpoczął się wizytą młodzieży w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej. Nie dla wszystkich była to pierwsza wizyta w tym miejscu – wśród młodzieży byli Honorowi Dawcy Krwi. Wychowankowie zostali oprowadzeni po obiekcie i wysłuchali prelekcji na temat warunków oddawania krwi, zasad kwalifikowania i dyskwalifikacji dawców oraz aktualnych akcji organizowanych przez RCKiK w Białej Podlaskiej. Grupa była bardzo zainteresowana poruszanymi tematami czego dowodem były pytania zadawane pracownikom placówki.
Kolejnym punktem wycieczki było kino Cinema 3D gdzie młodzież mogła się zrelaksować podczas seansu “Planeta Singli 2”. Wyjazd należy zaliczyć do udanych – wychowankowie wrócili do internatu zadowoleni i naładowni pozytwyną energią.