16 grudnia uczniowie klas III i IV technikum w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i technik weterynarii uczestniczyli w wyjeździe edukacyjno-integracyjnym. Młodzież odwiedziła Kino Merkury, gdzie obejrzała produkcję „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Film opowiada historię znanego polskiego pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego, który trafia do niemieckiego obozu koncentracyjnego i aby przeżyć bierze udział w walkach bokserskich. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony bohater, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru. Po seansie uczniowie zwiedzili zespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów, obejmujący  pozostałości dawnego zamku zbudowanego na planie gwiazdy pięcioramiennej z pięcioma bastionami otoczonymi fosą i wałem ziemnym, który  po rewitalizacji w 2013 roku zyskał nowy blask. Ostatnim punktem programu wycieczki był spacer po parku edukacyjnym „Małpi Gaj” – jednym z najnowszych projektów zrealizowanych przez władze miasta, przeznaczonym do rekreacji i rozrywki dla dzieci i młodzieży. Główną atrakcją było przejście kładką wśród drzew na wysokości 5 metrów nad ziemią o łącznej długości ok. 300 m. oraz platforma widokowa umieszczona na wysokości 10 metrów, z której rozpościera się widok na pobliskie okolice. Wycieczka była dla wszystkich nie tylko lekcją historii, ale pozwoliła im również poznać okolicę i zintegrować się z kolegami i koleżankami.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google