03 czerwca 2022 roku uczniowie klasy I technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod opieką pani Patrycji Walczuk i pani Renaty Sikory wzięli udział w wycieczce sportowo – integracyjnej na Paintball na terenie Prochowni w Białej Podlaskiej.

Pole paintballowe to niezwykłe miejsce, gdzie podopieczni mieli możliwość spędzić aktywnie czas. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności pracy w grupie – budowanie zespołu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, upowszechnianie sportu, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry w paintball. Młodzież została przeszkolona w zakresie poruszania się w terenie, taktyki oraz zasad strzelania z różnych pozycji. Dzięki tej zabawie uczniowie ćwiczyli strategiczne myślenie, a także rozwijali kondycję fizyczną. Uczniom rozdano kombinezony, maski ochronne do gry w paintball oraz markery wyposażone w kulki wypełnione farbą. Następnie młodzież została podzielona na 2 zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą. W ciągu kilku godzin pod okiem instruktora rozegrali w grupach kilka ciekawych scenariuszy, między innymi: walkę o flagę. Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna rywalizacja wzmocniła ducha walki w klasie oraz zjednoczyła ją jako drużynę.

Na zakończenie wspólnej rywalizacji uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i z planem już kolejnego wyjazdu na pole paintballowe.