Wspólna Wigilia w internacie jest wspniałą tradycją i niebywałym wydarzeniem w życiu społeczności internackiej. Uroczysta kolacja w tym roku odbyła sie 19 grudnia.
Przy światecznym stole spotkała się młodzież mieszkająca w internacie a także Dyrekcja, duchowni i wychowawcy. W świąteczny nastrój wprowadziła zgromadzonych część artystyczna przygotowana przez wychowanków. Po występie pan dyrektor Radosław Klekot złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świateczne i noworoczne. Następnie po odczytanym fragmencie Ewangelii i poświęceniu przez Ojca Marcina opłatków, zgromadzeni złożyli sobie świąteczne życzenia. W radosnym nastroju, wszyscy zasiedli do przygotowanych pysznych potraw wigilijnych a następnie wspólnym śpiewem zatopili się w pięknie tradycyjnych kolęd. Tego wieczoru miało miejsce również rozstrygnięcie konkursu na najładniej – świątecznie udekorowany pokój. Wychowawczynie Marta i Agata wręczyły nagrody zwycięzcom (Radkowi Grabowskiemu i Pawłowi Michalukowi) oraz słodkie nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników zabawy.
Te wyjątkowe chwile z pewnością na długo pozostaną w pamieci wychowanków internatu. Oby takich momentów było w roku wiecej, oby maleńka Miłość narodzona
w betlejemskiej grocie wypełniła serca wszystkich ludzi radością i pokojem i pozwoliła zrozumieć co jest w życiu najważniejsze.

 
 

Facebook

YouTube