Uczniowie klasy I Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w czwartek, 28.11.2020r., wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które poprowadziła pani Anna Szpura -przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich “Korniczanki”. Pani Anna od wielu lat  podejmuje działania na rzecz odtwarzania i promocji tradycji kulinarnych na Podlasiu.

Jej specjalnością jest korowaj, czyli tradycyjny obrzędowy wypiek w tradycji wschodniej- dawniej główna ozdoba weselnego stołu. I to właśnie wypiekiem korowaja zajęli się uczniowie na zajęciach praktycznych. Przygotowaniu ciasta, wyrabianiu i wykonywaniu elementów dekoracyjnych towarzyszyły gawędy o przepowiedniach związanych z korowajem. Zajęcia były także okazją do odtworzenia starej zapomnianej receptury tradycyjnych pierogów podlaskich – “Smażone zaguby podlaskie”. Ciasto na zaguby robimy podobnie jak na pierogi, zaś farsz stanowią starte podsmażone i doprawione ziemniaki. Pierogi, w wykonaniu naszych uczniów, okazały się przepyszne.

Mamy nadzieję, że warsztaty będą dla naszych uczniów inspiracją do poszukiwania i odkrywania kolejnych zapomnianych, ale jakże smacznych tradycyjnych produktów kulinarnych.

 
 

Facebook

YouTube