Uczniowie klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w projekcie „Akademia Wieprzowiny” finansowanym z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Celem akcji jest zwiększenie wśród konsumentów świadomości i wiedzy na temat jakości, cech mięsa wieprzowego oraz podkreślenie walorów zdrowotnych, smakowych i kulinarnych mięsa wieprzowego.

W ramach projektu uczniowie zapoznali się z materiałami dydaktycznymi- płytami DVD prezentującymi przygotowanie potraw z mięsa i podrobów wieprzowych, m.in. Pieczona golonka wieprzowa z palonymi ziemniakami i sałatką z ogórka, Boczek wieprzowy sous vide, Tagiatelle ze smażoną wątróbką z warzywami i parmezanem.  Warsztaty kulinarne prowadził znany szef kuchni Łukasz Konik. Następnie w ramach zajęć praktycznych uczniowie przygotowali burgery z pieczonej szarpanej karkówki wzmocnionej sosem słodko- kwaśnym z wędzonych śliwek i wina czerwonego. Całości dopełniły świeże bułeczki, sos majonezowo- musztardowy oraz dodatki warzywne. Pychota!!!

Młodzież udowodniła, że przygotowanie wykwintnego dania wcale nie jest trudne. Życzymy wszystkich miłośnikom kuchni realizowania ciekawych wyzwań kulinarnych.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google