Młodzież klasy II Technikum w zawodzie technik weterynarii w dniu 25.03.2021 r. uczestniczyła w zajęciach praktycznych z zakresu diagnostyki i zabiegów weterynaryjnych w Gabinecie Weterynaryjnym MIŁOVET w Międzyrzecu Podlaskim. Tematyka zajęć obejmowała przygotowanie do badania fizykalnego i szczegółowego oraz wykonywanie zabiegów kastracji i sterylizacji u kotów. Lekarz weterynarii Pani Paulina Miłosz, właścicielka gabinetu przedstawiła zakres świadczonych przez lecznicę usług, zapoznała ze specjalistycznym sprzętem weterynaryjnym, omówiła także przebieg poszczególnych zabiegów. Uczennice brały udział w przygotowaniu zwierząt do zabiegów kastracji i sterylizacji, obserwowały wykonywanie kolejnych etapów powyższych zabiegów, następnie pod nadzorem lekarzy weterynarii wykonywały iniekcje podskórne. Dzięki zajęciom uczennice pogłębiły swoją wiedzę teoretyczną i mogły doskonalić umiejętności praktyczne w realnych warunkach pracy.
Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie Miłosz i pracownikom Gabinetu Weterynaryjnego MIŁOVET w Międzyrzecu Podlaskim za życzliwe przyjęcie i  przekazaną wiedzę. Jest to początek ciekawej i owocnej współpracy.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google