Młodzież klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik weterynarii w dniu 18.05.2022r. uczestniczyła w praktycznych zajęciach wyjazdowych na temat: ,, Zabiegi zootechniczne kóz”. Odbyły się one w gospodarstwie rolnym państwa Urszuli i Janusza Golwiejów, którzy prowadzą hodowlę kóz, królików oraz drobiu.
Uczniowie samodzielnie przeprowadzili korekcję racic i kolczykowanie młodych kóz oraz szczepienie przeciwko chorobom pasożytniczym w stadzie królików. W praktyce zastosowali również metody poskramiania zwierząt.

Dzięki zajęciom uczniowie pogłębili swoją wiedzę praktyczną, umiejętności techniczne oraz metody podejścia do zwierząt w pracach zootechnicznych.

Serdecznie dziękujemy Państwu Golwiejom za miłe przyjęcie, przekazaną wiedzę praktyczną na temat chowu i hodowli kóz oraz udostępnienie bazy swojego gospodarstwa. Liczymy na dalszą współpracę.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google