• Slider-Kształcimy-w-zawodach

Dokumenty

Prezentacja SZKOŁA W RUCHU Konspekt lekcji: Gry i zabawy z użyciem liny. Konspekt lekcji: Zadanie kontrolno-oceniające z gimnastyki  –  obwód  stacyjny

CZYTAJ WIĘCEJ

Fitness z pomponami

13 marca, w ramach popołudniowych zajęć sportowo-rekreacyjnych fitness dla mieszkańców internatu, Pani Katarzyna Derlukiewicz przeprowadziła  zajęcia taneczne. Wychowankowie korzystają z tego typu zajęć lub treningu na przyrządach (bieżnia elektryczna, ergometr rowerowy) raz w tygodniu. Dziewczęta, które brały udział w zaprezentowanych zajęciach bardzo chętnie angażują się w taneczne formy aktywności ruchowej. W zajęciach wykorzystane zostały posiadane już umiejętności ćwiczących, które uatrakcyjnione zostały przyborem – pomponami. Zajęcia miały na celu rozwinięcie koordynacji ruchowej, poczucia rytmu, estetyki ruchu, pamięci ruchowej, opanowanie krótkiego układu tanecznego do konkretnej muzyki, a przy tym dobrą zabawę. Ćwiczenia przebiegły zgodnie z planem. Po części organizacyjnej odbyła się rozgrzewka oparta na podstawowych krokach fitness z prostą pracą ramion, tułowia. W części głównej nastąpiło przypomnienie znanych już kroków, które ujęte zostały w układzie choreograficznym, nauka nowych elementów, a następnie stopniowe opanowanie przygotowanego układu tanecznego z pomponami. Kulminacją części głównej była prezentacja całego układu tanecznego do konkretnego utworu („Waka waka”). Zajęcia zakończyły się uspokojeniem organizmu podczas ćwiczeń rozciągających. Dziewczęta wyszły z sali zmęczone, ale zadowolone z efektów wspólnej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Po lekcjach – koszykówka!

Akcja „Ćwiczyć każdy może” rozwija się w naszej szkole w najlepsze! Kolejne zadanie z obszaru 5 – pozalekcyjne zajęcia sportowe – zrealizowała Pani Renata Sikora ze szkolną grupą pasjonatów koszykówki przygotowujących się do Finału Powiatu w Koszykówce Chłopców. Motywem przewodnim zajęć było doskonalenie obrony „każdy swego” oraz przygotowanie do sprawdzianu cech motorycznych: zręczności i siły. Uczestnicy doskonale bawili się kształtując przy okazji cechy motoryczne w ćwiczeniach z piłkami lekarskimi, a następnie doskonalili umiejętności koszykarskie w ćwiczeniach indywidualnych. Zajęcia zakończyła gra szkolna oraz ćwiczenia rozluźniające. Może za kilka lat będziemy mieli „swojego Gortata” w NBA.

CZYTAJ WIĘCEJ

Akcja „Rolki w ruch”

W ramach realizacji zadań obszaru 5 programu „Ćwiczyć każdy może” została przeprowadzona w naszej szkole akcja „Rolki w ruch”. W czwartek, 13 marca 2014 r. po lekcjach spotkali się miłośnicy jazdy na rolkach, aby w piękne, słoneczne popołudnie wspólnie spędzić czas wolny doskonaląc jednocześnie swoje umiejętności w technice jazdy. Zajęcia odbyły się na placu manewrowym do nauki jazdy pojazdami, a zorganizowała je nauczycielka WF Pani Honorata Godlewska. Uczniowie chętnie wykonywali zadania przygotowane na torze przeszkód mobilizowani do działania przez kibicujących im kolegów. Śmiechu i radości było co niemiara. Młodzież miło spędziła czas relaksując się na świeżym powietrzu po dniu spędzonym w murach szkoły. Z pewnością nie była to ostatnia tego typu impreza w naszej szkole.

CZYTAJ WIĘCEJ

Lekcja WF

Kolejnym zadaniem jakie zrealizowano w obszarze 1 programu „Ćwiczyć każdy może” była lekcja WF przygotowana przez Panią Renatę Sikorę dla uczniów klasy II BT na temat: Zadanie kontrolno – oceniające z gimnastyki – obwód stacyjny. Zajęcia odbyły się 20 lutego 2014 r. i miały na celu ocenę ogólnej sprawności motorycznej uczniów. Ćwiczący podzieleni na zespoły dwuosobowe wykonywali zadania ruchowe na stacjach. Podczas, gdy jeden  z nich ćwiczył – drugi liczył ilość powtórzeń, dbał o bezpieczeństwo kolegi oraz zapisywał wyniki. Osiągnięte rezultaty posłużyły do oceny sprawności uczniów oraz porównania wyników z uzyskanymi przez innych uczestników lekcji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gry i zabawy z użyciem liny

W ramach realizacji zadań z obszaru 1 programu „Ćwiczyć każdy może” 12 lutego 2014 r. została przeprowadzona lekcja wychowania fizycznego na temat: Gry i zabawy z użyciem liny. W lekcji uczestniczyli uczniowie klasy I BT. Po rozgrzewce, w której pojawiły się ćwiczenia z siłowaniem i dźwiganiem uczniowie mogli doskonalić takie cechy motoryczne, jak: skoczność, zwinność, siła w różnych grach i zabawach z liną. Przedstawione zostały informacje na temat nietypowych, dawnych konkurencji olimpijskich z użyciem liny. W lekcji wystąpiły elementy współzawodnictwa oraz współpracy w grupie. Na zakończenie uczniowie przedstawili propozycje ćwiczeń i zabaw z liną lub podobnymi przyborami, które można wykorzystać podczas aktywności ruchowej w domu. Dostrzegli również walory rekreacyjne i zdrowotne wykonywanych na lekcji zadań ruchowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
O programie

O programie

W roku szkolnym 2013/2014 uczestniczymy w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.   Minister Edukacji Narodowej przyzna tytuł „Szkoła w Ruchu” szkołom, które podejmą różne działania na rzecz aktywności fizycznej. Nasza szkoła wybrała realizację zadań w następujących obszarach: Obszar nr 1 – wychowanie fizyczne – zajęcia

CZYTAJ WIĘCEJ

RODZINNY DZIEŃ SPORTU

W niedzielę, 23 lutego 2014 r. w obiektach sportowych naszej szkoły, w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” – Rok Szkoły w Ruchu, odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna: RODZINNY DZIEŃ SPORTU. Do wspólnych sportowych zmagań zostali zaproszeni nasi uczniowie oraz ich rodzice, rodzeństwo i inni krewni. W programie przygotowano rozgrzewkę, sprawnościowe tory przeszkód, zabawy z liną a także rozgrywki w siatkówkę i tenisa stołowego. Zwycięzców poszczególnych konkurencji nagrodzono pucharem i dyplomami. Wszyscy bawili się znakomicie, a uczestnikom zarówno młodszym jak i starszym dopisywał dobry humor.

CZYTAJ WIĘCEJ

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google