Realizując swoją pasję gotowania – Natalia Grabowska, uczennica klasy II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, wzięła udział w konkursie „Zero food waste– nie marnuję żywności” zorganizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Celem konkursu było promowanie idei „Zero food waste”, dzięki której można ograniczyć marnowanie żywności do minimum. Konkurs zachęcał także do kreatywnego podejścia do sztuki kulinarnej z wykorzystaniem pełnowartościowej żywności, która pozostała z poprzednich posiłków czy zakupów.

Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 250 uczestników. Przepisy przysyłały zarówno koła gospodyń wiejskich, społeczności lokalne, osoby prywatne, a także uczniowie szkół gastronomicznych i branżowych. Zostało nagrodzonych 31 potraw w 4 kategoriach. Nasza uczennica otrzymała wyróżnienie w kategorii Słodko/Słono za Terrinę drobiowo-warzywną z sosem ciemnym na bazie wina czerwonego z chipsem marchewkowym, zielonym kawiorem i grzanką.W swojej potrawie Natalia wykorzystała mięso drobiowe z rosołu oraz włoszczyznę do przygotowania terriny, na bazie wywaru sporządziła sos, z obierek z marchewki przygotowała chipsy a czerstwą bułkę wykorzystała do przygotowania grzanki. Dopełnieniem aranżacji talerza był kawior przygotowany z soku z kiszonych ogórków.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google