Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Regionalnym Konkursie Gastronomicznym “Regionalne podróże kulinarne 2019” w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs skierowany był do uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Tematem przewodnim konkursu była kuchnia roślinna. Uczestników zobowiązano do wykorzystania we własnych potrawach surowców tj. kapusta biała, kasza jaglana, tofu, orzechy laskowe, natka pietruszki, jabłko. Celem konkursu było rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych, propagowanie regionalnych tradycji kulinarnych oraz rozwijanie talentów kulinarnych.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy polegał na wykonaniu smoothie, deseru i przystawki na ciepło oraz przesłaniu receptury wraz ze zdjęciami potraw do organizatora konkursu. Jury spośród nadesłanych prac wyłoniło 10 najlepszych zespołów. Do etapu drugiego zostały zakwalifikowane dwa zespoły z naszej szkoły: Adrian Kozak i Jakub Stańczuk oraz Wiktoria Masalska i Emilia Waszczuk.
W Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowiecki 04 czerwca 2019 roku odbyły się zmagania finalistów. Uczniowie Emila Waszczuk i Jakub Stańczuk rozwiązali test wiedzy z zakresu: warzywa, owoce, zboża i alternatywne sposoby odżywiania się. Natomiast Adrian Kozak i Wiktoria Masalska przygotowali wg autorskich przepisów konkursowe potrawy.
Pomimo braku miejsc na podium jury oceniło bardzo wysoko walory smakowe i estetyczne potraw przygotowanych przez naszych uczniów. Pamiątką wspaniałej przygody kulinarnej są otrzymane dyplomy i nagrody rzeczowe.

 
 

Facebook

YouTube