W ramach realizowanego w szkole projektu „Energia kompetencji – Energia sukcesu zawodowego” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 uczniowie Technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych ” Trendy dekoracyjne w gastronomii”. Celem zajęć było wydobycie potencjału, rozwój uzdolnień i umiejętności zawodowych uczestników projektu.

Warsztaty odbyły się w dwóch turach: maj- czerwiec 2018 i listopad- grudzień 2018.

Podczas zajęć uczniowie poznali nowoczesne techniki dekoracyjne potraw, zasady komponowania potraw na talerzu oraz sposoby podawania potraw. “Młodzi artyści” wykonywali elementy dekoracyjne z warzyw i owoców, przygotowywali i serwowali potrawy zgodnie z najnowszymi trendami. Nie bez znaczenia była też: zastawa stołowa oraz inne elementy dekoracji stołu.  Uczniowie, wykonując aranżacje potraw, szukali inspiracji u znanych kucharzy, ale również kierowali się własnymi pomysłami.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności zainspirują młodych kucharzy do przygotowywania ciekawych i smacznych potraw.

 
 

Facebook

YouTube