„Nie wierzyłem stojąc nad brzegiem rzeki,
która była szeroka i rwista, że przejdę ten most”
Leopold Staff

      Uroczystość pożegnania absolwentów w naszej szkole odbyła się 26 kwietnia 2019 r. Rozpoczęliśmy ją Mszą Świętą w Bazylice Leśniańskiej pod przewodnictwem Ojca Marcina Oparcika. Po zakończeniu Mszy Świętej spotkaliśmy się w gronie nauczycieli, rodziców i uczniów, aby pożegnać tegorocznych absolwentów. Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał  Pan Dyrektor Radosław Stanisław Klekot, który w bardzo ciepłych słowach zwrócił się do młodzieży. Szczególnie miłe słowa popłynęły w stronę absolwentów, którzy odpowiedzieli równie ciepłymi słowami wdzięczności i pożegnania.

Za słowami pożegnania powędrowały w stronę Dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, życzenia i bukiety kwiatów. Absolwenci ze wzruszeniem pożegnali wychowawców klas – Panią Monikę Stasiuk i Pana Sławomira Bartniczuka. Następnie głos zabrali: rodzice, przedstawiciele uczniów klas przedmaturalnych i samorządu uczniowskiego. Absolwenci złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Patrona Szkoły Wincentego Witosa.

Szczególnie uroczystym momentem było ślubowanie absolwentów i przekazanie sztandaru szkoły. Młodzież klas trzecich  obiecała dochować wierności sztandarowi i szkolnej tradycji.

Najlepsi absolwenci zostali nagrodzeni za czteroletnią naukę i pracę wpisami do Księgi Patrona, listami gratulacyjnymi skierowanymi do rodziców, stypendiami Dyrektora Szkoły  za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe oraz nagrodami rzeczowymi.

W dalszej części uroczystości szkolny zespół wokalno – instrumentalny TAKT, pracujący pod opieką pana Sławomira Bartniczuka, pożegnał absolwentów programem słowno – muzycznym.

Nie mówimy Wam “Żegnajcie”, mówimy Wam “Do widzenia”.

 
 

Facebook

YouTube