„Pomaganie przez gotowanie w Dworskiej Kuchni” to cykliczna impreza charytatywna organizowana w Dworze Droblin przez Fundację Razem Mierzymy Wyżej.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się w sobotę 05 grudnia 2020 r., a jego beneficjentem było Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach WSPÓLNY ŚWIAT z Białej Podlaskiej.

Naszą szkołę reprezentowała Pani Honorata Godlewska, która była kapitanem jednej z gotujących drużyn gwiazd. W imprezie wzięli udział artyści znani z polskich seriali i programów telewizyjnych: Joanna Moro, Anna Gzyra, Charlotta Zielińska, Antek Smykiewicz, Vito Casetti, Mariusz Kamiński i Lidia Piechota. W tym roku tematem przewodnim kulinarnej zabawy były potrawy kuchni lubelskiej: cebularze babci Marysi, pierogi lubelskie i buchty pieczone z powidłami.

Całość uświetniły występy artystyczne zespołu ludowego Pawłowianki, lokalnej skrzypaczki Oliwii Spychel, zespołu ElectroAcoustic, saksofonisty Tomasza Rogalskiego, Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej z Białej Podlaskiej oraz gwiazdy wieczoru Antka Smykiewicza.

 
 

Facebook

YouTube