Uczniowie klas maturalnych pod opieką ojca Marcina Oparcika i pani Magdaleny Kondraciuk uczestniczyli w pielgrzymce Kraków – Częstochowa w dniach 17-19 października 2018r.
W drodze do Krakowa młodzież odwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej, gdzie o. Marcin odprawił Mszę św . przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej w intencji tegorocznych maturzystów, ich nauczycieli i wychowawców.
Zwiedzanie Krakowa uczniowie rozpoczęli od Cmentarza Rakowickiego, gdzie odwiedzili groby rodziców św. Jana Pawła II, Jana Matejki, Marka Grechuty i innych.
W Łagiewnikach zwiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Centrum św. Jana Pawła II, a wieczorem Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Rynek Podziemny.
Niezapomnianym wrażeniem był nocny spacer po Krakowie.
Następnego dnia po wejściu na Kopiec Tadeusza Kościuszki i zwiedzeniu Muzeum Figur Woskowych można było odwiedzić Wawel, zobaczyć smoka wawelskiego, pojeździć rowerem, popływać statkiem po Wiśle, poczuć klimat Krakowa.
Trzeci dzień pielgrzymki to pobyt w Częstochowie, gdzie podczas Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej maturzyści modlili się o powodzenie na egzaminach i dokonywanie właściwych wyborów w dalszym życiu.
Późna nocą, zmęczeni ale szczęśliwi i naładowani pozytywna energią, wrócili do Leśnej Podlaskiej.