• Slider-Kształcimy-w-zawodach

Nasza szkoła stwarza uczniom doskonałe warunki do uprawiania sportu. Poprzez dobrze przygotowaną bazę dydaktyczną oraz szeroki wybór zajęć sportowych uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności, podnoszenia sprawności fizycznej oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.

Na naszą bazę sportową składa się:

 

  • Sala do gier zespołowych z wymiarowym boiskiem do piłki siatkowej. W celach treningowych można rozstawić dwa mniejsze. Boiska do koszykówki i piłki ręcznej są niepełnowymiarowe, lecz wyposażone w niezbędne przyrządy: przenośne bramki oraz regulowane, uchylne kosze. Przy sali znajduje się dobrze zaopatrzony magazyn sportowy z podstawowym sprzętem wykorzystywanym na zajęciach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych.

Sala do gimnastyki, zajęć fitness i tenisa stołowego dająca możliwość swobodnego ćwiczenia dla grupy 25-30 osób. Do dyspozycji uczniów są materace gimnastyczne, które można ułożyć w niewielką planszę przykrywając je specjalnym pokrowcem, kozioł i 5-częściowa skrzynia, a także drobne przybory, jak: skakanki, obręcze, laski gimnastyczne, hantelki, obciążniki na kostki, pompony. Sala ma dobrą akustykę, dzięki czemu można w niej prowadzić zajęcia przy muzyce (fitness i taneczne). Jest także możliwość rozstawienia 5-6 stołów do tenisa stołowego.

Siłownia z 12 stanowiskami do ćwiczeń. W jej centrum znajduje się wielofunkcyjny atlas oraz drobny sprzęt siłowy, jak: dwie sztangi z obciążeniem, sztanga łamana, hantle oraz ławeczka skośna.

Stadion lekkoatletyczny z boiskiem piłkarskim wykorzystywany przeważnie w okresie wiosennym i jesiennym. Poprzez odpowiednią konserwację jest utrzymany w dobrym stanie. Żużlowa bieżnia ma długość 350 m. Uczniowie mają możliwość korzystania ze skoczni w dal, otwartych rzutni dyskiem, oszczepem i pchnięcia kulą. Mogą także doskonalić się w biegach płotkarskich. Przybory i przyrządy do tych dyscyplin są na wyposażeniu magazynu sportowego.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google