We wtorek, 27 listopada 2018 roku, młodzież klas czwartych na lekcjach wychowania fizycznego uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli Zakładu Teorii i Technologii Treningu Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej.
Warsztaty edukacyjne pod nazwą „Projekt AWFbp – Nowoczesne formy treningu sportowego” poprowadzili: Pani dr Paulina Szyszka oraz Pan dr Jarosław Sacharuk wraz z zawodnikami sekcji podnoszenia ciężarów Klubu Sportowego AZS AWF.
Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wygląda właściwa pozycja przy podnoszeniu ciężarów i poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie ćwiczeń siłowych. Zdobyli także wiedzę na temat przydatności wzmacnianych grup mięśniowych w życiu codziennym. W trakcie zajęć młodzież była zachęcana do pracy nad własną sprawnością i do udziału w zajęciach na siłowni.
Mamy nadzieję, że to spotkanie to początek ścisłej współpracy z AWFiS w Białej Podlaskiej. Dziękujemy pracownikom i studentom tej uczelni za ciekawą lekcję wychowania fizycznego.