Ojczyzna – zwykłe słowo,

 czemu tak bliskie.

W. Szymborska

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 11.11. odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w akcję Szkoła do hymnu”,  zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Kolejnym punktem wspólnego świętowania był montażu słowno – muzyczny pt. „I łzą serdeczną zabłyśnie wam oko, gdy wam powiadać będą dzieje nasze…”, zaprezentowany przez uczniów, pracujących pod opieką Pani Danuty Kacik i Pani Marty Wiczuk.
Młodzież zaprezentowała niezwykłą lekcję historii Polski, połączoną z odpowiedzią na pytanie, czym jest dla nas dzisiaj Ojczyzna oraz wzbogaconą polskimi pieśniami patriotycznymi.

Następnie Dyrektor Szkoły Pan Radosław Klekot, Wicedyrektor Szkoły Pani Beata Kalwarczyk-Warpas, Pani Marta Wiczuk i Pani Magdalena Niedźwiedź oraz delegacja młodzieży złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i kamieniem Niepodległości.
Zasłuchanie, powaga i wspólny śpiew towarzyszyły dzisiejszym obchodom. Swoją postawą społeczność szkolna potwierdziła słowa Stefana Żeromskiego: „Ojczyzna – to samo życie.
Jak krew bije w tętnach, jak serce w piersiach uderza, jak myśl w mózgu przepływa – tak w nas żyje Ojczyzna”.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google