W dniach 30 listopada – 02 grudnia2018 r. delegacja naszej szkoły przebywała w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywała się Narodowa Wystawa Rolnicza. Organizatorem wystawy, która uświetniała obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ardanowski, a gościem honorowym wydarzenia był Prezydent RP Andrzej Duda.
Wystawa miała pokazać zmieniającą się na przestrzeni lat polską wieś, postęp techniczny w rolnictwie, a także tradycję i kulturę różnych regionów Polski.
Każda z 52 szkół prowadzonych przez MRiRW przygotowała swoje stoisko prezentujące kierunki kształcenia, osiągnięcia, elementy patriotyczne nawiązujące do obchodzonej rocznicy, a także specjały kulinarne, które mogli degustować odwiedzający wystawę.
Szczególnym uznaniem cieszyła się zupa krem z białych warzyw serwowana przez uczennice naszej szkoły pierwszego dnia wydarzenia, ciasto marchewkowe i babeczki nadziewane w drugim dniu oraz tartinki z pastą buraczaną, orzechami, śliwkami i miętą.
Odwiedzający zwracali także uwagę na bardzo dobre zaplecze dydaktyczno – techniczne szkoły, ciągły rozwój oraz ciekawą ofertę edukacyjną placówki.