A choć ich życia płomień zgasł.

To myśli o nich są przecież w nas.
Maria Czerkawska

 

 

Jest  taki jeden dzień w roku, czas zadumy, kiedy udajemy się na cmentarz, zapalamy lampkę,– jako symbol, że pamiętamy o tych co już od nas odeszli na zawsze. Pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń i przekonań, łączy przeszłość z teraźniejszością.

Młodzież z internatu od kilku lat w październiku angażuje się porządkowanie miejscowego cmentarza, dbając w ten sposób o tradycję i pamięć o zmarłych. Akcja sprzątania grobów jest okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy już odeszli, ale także okazją do zadumy nad własnym życiem. Jest to również forma oddania czci  spoczywającym na tym cmentarzu nauczycielom i dobroczyńcom naszej szkoły.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google