• Slider-Kształcimy-w-zawodach

28 lutego 2023 r. pan Marek Łucewicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych, przeprowadził w naszej szkole lekcję otwartą na temat pszczelarstwa połączoną z zajęciami praktycznymi w zawodzie technik weterynarii oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

W pierwszej części spotkania omówione zostały miody gatunkowe i inne produkty pszczele, które mają bardzo korzystny wpływ na organizm człowieka. Pan Marek Łucewicz wyjaśnił również uczniom zasadę działania jednej z form apiterapii – uloterapii.  Następnie pani Anna Zdun – lekarz weterynarii i nauczyciel przedmiotów zawodowych, omówiła choroby oraz ich profilaktykę dotyczącą pszczoły miodnej.

Na zakończenie uczniowie III klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod okiem pani Doroty Szwed, przygotowali przepyszne ciasteczka owsiane z miodem.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google