Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów odnośnie właściwego przygotowania do wykonywania zadań zawodowych w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych został zorganizowany przez naszą szkołę kurs barmański .

W ramach projektu „Energia kompetencji – energia sukcesu zawodowego” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 od 28 października 2017 r. 18-osobowa grupa uczniów poznaje tajniki pracy barmana.

Uczestnicy w ciągu 12 godzin zajęć teoretycznych oraz 36 godzin zajęć praktycznych zapoznają się m.in.: ze sprzętem barowym, organizacją baru i obowiązkami barmana, podstawowymi sposobami i technikami miksowania napojów, sposobami podawania i prezentacji drinków i koktajli, a także sposobami rozliczania baru.

Zajęcia prowadzone są w pracowniach praktycznej nauki zawodu pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Dzięki temu uczniowie uzupełnią i nabędą dodatkową wiedzę i umiejętności praktyczne tak ważne w przyszłości na rynku pracy.

Kolejna grupa uczniów rozpocznie szkolenie w styczniu 2018 r. W sumie zostanie przeszkolonych 30 uczniów.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google