W ramach realizacji zadań z obszaru 1 programu „Ćwiczyć każdy może” 12 lutego 2014 r. została przeprowadzona lekcja wychowania fizycznego na temat: Gry i zabawy z użyciem liny. W lekcji uczestniczyli uczniowie klasy I BT.

Po rozgrzewce, w której pojawiły się ćwiczenia z siłowaniem i dźwiganiem uczniowie mogli doskonalić takie cechy motoryczne, jak: skoczność, zwinność, siła w różnych grach i zabawach z liną. Przedstawione zostały informacje na temat nietypowych, dawnych konkurencji olimpijskich z użyciem liny. W lekcji wystąpiły elementy współzawodnictwa oraz współpracy w grupie.

Na zakończenie uczniowie przedstawili propozycje ćwiczeń i zabaw z liną lub podobnymi przyborami, które można wykorzystać podczas aktywności ruchowej w domu. Dostrzegli również walory rekreacyjne i zdrowotne wykonywanych na lekcji zadań ruchowych.

 

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google