• Slider-Kształcimy-w-zawodach

13 marca, w ramach popołudniowych zajęć sportowo-rekreacyjnych fitness dla mieszkańców internatu, Pani Katarzyna Derlukiewicz przeprowadziła  zajęcia taneczne.

Wychowankowie korzystają z tego typu zajęć lub treningu na przyrządach (bieżnia elektryczna, ergometr rowerowy) raz w tygodniu. Dziewczęta, które brały udział w zaprezentowanych zajęciach bardzo chętnie angażują się w taneczne formy aktywności ruchowej.
W zajęciach wykorzystane zostały posiadane już umiejętności ćwiczących, które uatrakcyjnione zostały przyborem – pomponami. Zajęcia miały na celu rozwinięcie koordynacji ruchowej, poczucia rytmu, estetyki ruchu, pamięci ruchowej, opanowanie krótkiego układu tanecznego do konkretnej muzyki, a przy tym dobrą zabawę.
Ćwiczenia przebiegły zgodnie z planem. Po części organizacyjnej odbyła się rozgrzewka oparta na podstawowych krokach fitness z prostą pracą ramion, tułowia. W części głównej nastąpiło przypomnienie znanych już kroków, które ujęte zostały w układzie choreograficznym, nauka nowych elementów, a następnie stopniowe opanowanie przygotowanego układu tanecznego z pomponami.
Kulminacją części głównej była prezentacja całego układu tanecznego do konkretnego utworu („Waka waka”). Zajęcia zakończyły się uspokojeniem organizmu podczas ćwiczeń rozciągających.

Dziewczęta wyszły z sali zmęczone, ale zadowolone z efektów wspólnej pracy.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google