• Slider-Kształcimy-w-zawodach

Uczniowie klas trzecich Technikum kształcącego w zawodach technik agrobiznesu, technik architektury krajobrazu i technik rolnik w dniu 25.06.2012r. uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno – wychowawczej do Woskrzenic Małych, zorganizowanej  w ramach projektu „Mam swoje zdanie – edukacja dla demokracji  w szkołach rolniczych” prowadzonego przez Fundację Rolniczej Różnorodności Biologicznej AgriNatura.

Głównym celem wyjazdu było przeprowadzenie akcji na rzecz lokalnej społeczności, rozpoznanie istniejących problemów i pomoc w ich rozwiązaniu. Pierwszym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie  Agroturystycznej Galerii Wiejskiej w Husince, gdzie przyjęła nas pani Bożenna Pawlina – Maksymiuk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. Pani Bożenna opowiedziała nam historię powstania galerii oraz zaprezentowała zgromadzone cenne zbiory kulturowe . Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności zaangażowaliśmy się w akcję sprzątania trzech głównych szlaków turystycznych w okolicach Woskrzenic.

 Po ciężkiej pracy mieliśmy możliwość  zrelaksować się w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wiosenny Wiatr” w Woskrzenicach Małych, gdzie przyjęli nas państwo Ela i Mariusz Kolenda. Po wspólnym pieczeniu kiełbasek przyszedł czas na aktywny wypoczynek,  grę w siatkówkę, strzelanie z łuku oraz zabawy na trampolinie. Zwolennicy sportów ekstremalnych i mocnych wrażeń mieli możliwość sprawdzenia swoich sił na „tyrolce” oraz korzystania z atrakcji parku linowego.

Kolejna akcja lokalna została przeprowadzona 26.06.2012r. i obejmowała pomoc w zagospodarowaniu terenów zielonych w otoczeniu szkoły i internatu. Pomimo niesprzyjającej aury z  zapałem  zaangażowaliśmy się w prace ogrodnicze wykorzystując przy tym swoje doświadczenie z zakresu rolnictwa, ogrodnictwa i architektury krajobrazu.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google