Plon przynieśli, plon!
Przynieśli nam wieniec
Z kłosów naszej ziemi,
Ślicznie przewijany
Wstęgami krasnemi!

Maria Konopnicka

Dnia 21 sierpnia 2022 r. dyrekcja, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz z lokalnymi władzami, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Gminy Leśna Podlaska świętowali zakończenie tegorocznych zbiorów na dożynkach gminno–parafialnych. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Leśniańskiej, którą odprawił proboszcz parafii Ojciec Justyn Paweł Duszczyk. Następnie kolorowy korowód z wieńcami dożynkowymi przemaszerował na plac przy Zespole Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej, gdzie przybyłych gości powitał gospodarz Gminy – Wójt Paweł Kazimierski i Proboszcz leśniańskiej parafii o. Duszczyk.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto od obrzędu przekazania chleba gospodarzowi z rąk starostów i poczęstunku uczestników imprezy. Przybyli goście mogli wysłuchać prezentacji sołectw i instytucji funkcjonujących na terenie Gminy oraz obejrzeć piękne wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców poszczególnych wsi i kibicować sołectwom w turnieju o Puchar Wójta Gminy. Czas umilały występy wokalistów i zespołów ludowych, które przypomniały wszystkim obecnym, jak niezwykły jest folklor i tradycja ludowa. Nie zabrakło regionalnych przekąsek i słodkich wypieków przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich.

My na naszym szkolnym stoisku częstowaliśmy odwiedzających pysznymi pierogami, plackami ziemniaczanymi i słodkimi racuszkami. Miłe rozmowy z uczniami, absolwentami, rodzicami i mieszkańcami Leśnej Podlaskiej sprawiły, że ta ciepła sierpniowa niedziela pozostanie długo w naszej pamięci. Do zobaczenia za rok.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google