5 września 2022 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie odbyła się centralna inauguracja roku szkolnego 2022/2023 szkół rolniczych kierowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W inauguracji wzięły udział delegacje z 61 placówek oświatowych z całej Polski.

Naszą szkołę reprezentował Pan Dyrektor Radosław Klekot  i poczet sztandarowy w składzie: Jakub Szymański, Kamil Strojek, Szymon Panasiuk, Marcin Sterniczuk i Damian Jańczuk. Uczniami opiekowała się Pani Renata Sikora.

Uroczystość uświetniła obecność wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka, który w swoim przemówieniu podkreślił specyfikę szkół rolniczych, które muszą mieć odpowiednie warunki i zaplecze dające również konkretną wiedzę praktyczną.

Podziękował również nauczycielom za kształcenie i wychowanie młodego pokolenia Polaków, którzy swą przyszłość zawodową wiążą z rolnictwem i rynkami rolnymi.
– Życzę, aby szkoły rolnicze stały się wzorcowym przykładem kształcenia zawodowego – powiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, zwracając się do nauczycieli i uczniów.

Po uroczystości nasza delegacja zapoznała się z bazą dydaktyczną szkoły i obejrzała „Wystawę dawnych gatunków i odmian zbóż”, prezentującą często zapomniane i mało znane odmiany i gatunki roślin uprawnych.

 
 

Facebook

YouTube

Oferta edukacyjna Dysk google