Na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu 6 września odbyła się Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Naszą szkołę reprezentował Pan Dyrektor Radosław Klekot oraz poczet sztandarowy w składzie: Roksana Romaniuk, Wiktoria Masalska, Paweł Michaluk i Radosław Grabowski pod opieką pani Renaty Sikory.
Uroczystość poprzedzona została Mszą świętą pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Alojzego Meringa w kościele parafialnym w Brześciu Kujawskim, po której nastąpił przemarsz wszystkich uczestników na miejsce uroczystości.
Część oficjalną otworzył dyrektor ZSCKR w Starym Brześciu – Kazimierz Rojewski. Następnie wystąpił Błażej Spychalski – Sekretarz Stanu w Kancelarii i Rzecznik Prasowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który wygłosił przemówienie okolicznościowe i przekazał flagę narodową dyrektorowi szkoły. Ciekawy wykład przedstawił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski, podkreślając szczególną rolę szkoły nie tylko w procesie edukacji, ale też w przygotowaniu młodych ludzi do dorosłego życia i pracy. Zaproszeni goście mogli również obejrzeć program artystyczny ludowego zespołu pieśni i tańca, zwiedzić obiekty i okolicę ZSCKR w Starym Brześciu.

 
 

Facebook

YouTube