40 Pielgrzymka Leśniaków  rozpoczęła się uroczystą Mszą św. w Bazylice Leśniańskiej pod przewodnictwem ojca przeora Justyna Duszczyka. We mszy św. wzięły udział poczty sztandarowe ZSCKR i Liceum Pedagogicznego, absolwenci tych szkół wśród których byli świętujący 55 i 70 rocznicę matury.

Następnie wszyscy spotkali się w budynku szkoły, gdzie mogli powspominać szkolne czasy. Uczestników spotkania w ciepłych słowach powitał Dyrektor szkoły – Pan Radosław Klekot. Następnie glos zabrał Pan Tomasz Demidowicz, który przybliżył losy życia niektórych “Leśniaków”, a także Pani Danuta Burzmińska – najstarsza, obecna na spotkaniu, absolwentka Liceum Pedagogicznego. Koordynatorem spotkania była Pani Wiesława Andrusiuk – absolwentka i wieloletnia nauczycielka leśniańskiej szkoły.

Do zobaczenia za rok.