Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Tygodniu Otwartych Drzwi organizowanym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

W tym roku 23.05.2018 grupa 22 uczniów klasy II BT technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod opieką nauczycieli Andrzeja Kalinowskiego i Marka Łucewicza odwiedziła Instytut.

Na początku zatrzymaliśmy się w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym IUNG-PIB „Kępa” w Puławach – Gospodarstwo Osiny, gdzie  od wielu lat prowadzone są doświadczenia polowe. My skupiliśmy się na zapoznaniu z wynikami doświadczeń,  obejrzeniu  i porównaniu w warunkach naturalnych prowadzenia uprawy roślin różnymi systemami gospodarowania; ekologicznym, integrowanym, intensywnym i w monokulturze. Następnie udaliśmy się do siedziby IUNG przy ulicy Czartoryskich gdzie młodzież miała okazję wysłuchania ciekawych wykładów n.t:

  • – Formy ochrony przyrody
  • – Ochrona roślin w ekologicznym systemie produkcji
  • – Nowości w uprawie roli.

Mamy nadzieję, że wiedza przekazana przez pracowników Instytutu przyczyni się do rozwoju posiadanych umiejętności i kompetencji zawodowych młodzieży, a w przyszłości zostanie wykorzystana przez uczniów w praktyce rolniczej.

Na koniec dnia udaliśmy się do Kazimierza Dolnego. Po pobycie na rynku i spacerze wałem wiślanym młodzież zrelaksowana w wesołych nastrojach wróciła do Szkoły.

 
 

Facebook

YouTube