Uczniowie klasy IIIBTa w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa dnia 13.06.2018r. brali udział w wycieczce dydaktycznej w ramach zajęć praktycznych do miejscowości Zaczopki Kolonia, gdzie zwiedzali specjalistyczne gospodarstwo rolne.
Dzięki uprzejmości właściciela, pana Macieja Pietraszuka uczniowie mogli zwiedzić obiekty gospodarstwa, maszyny, warsztaty, magazyny części, suszarnię. Mogli m.in przyjrzeć się naprawie zespołu żniwnego kombajnu Claas Lexion. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z budową i obsługą maszyn do siewu, sadzenia, uprawy i zbioru ziemniaków i kukurydzy. Gospodarstwo posiada bardzo rozbudowany park maszynowy, niespotykany w okolicy. Największą ciekawość wzbudził czterorzędowy kombajn do zbioru ziemniaków oraz cięgniki Fendt serii 900.
Po powrocie wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że warto było odwiedzić gospodarstwo w Zaczopkach, choć w ciągu kilku godzin nie sposób było nawet obejrzeć całego parku maszynowego.

 
 

Facebook

YouTube