W dniach 22 – 26 stycznia 2018 roku w naszej szkole trwa Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod hasłem: Dbam o Bezpieczeństwo Własne i Innych, której inicjatorem była pani Elżbieta Markiewicz – wychowawca internatu.

W ramach akcji naszą szkołę odwiedzili:

Pan Arkadiusza Maksymiuk – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej,

– Pan Sławomir Biała – instruktor nauki jazdy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej,

– Pan Grzegorz Kisiel- aspirant sztabowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej,

– Pan Robert Paszkowski – Dzielnicowy Gminy Leśna Podlaska,

– Pan Cezary Kuzaka – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej,

– Pan Zdzisław Kozłowski – Prezes Klubu Motocyklowego GROM w Białej Podlaskiej, egzaminator, propagator bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zaproszeni goście w dniach 22 oraz 23 stycznia 2018 roku spotkali się z młodzieżą naszej szkoły i przeprowadzili zajęcia skierowane do naszych uczniów. Tematyka spotkań dotyczyła następujących kwestii:

– Bezpieczeństwo młodzieży w czasie ferii zimowych – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

– Wypadki drogowe z udziałem pieszych w województwie lubelskim – statystyka, najczęstsze przyczyny – Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej.

– Ratownictwo drogowe – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

– Najczęstsze błędy kierowców prowadzące do kolizji i wypadków drogowych. Niebezpieczne manewry – Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej.

Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach bezpiecznej jazdy w warunkach zimowych zorganizowanych na szkolnym placu manewrowym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej.

Zbliżają się ferie zimowe. Mamy nadzieję, że działania podjęte w naszej szkole w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przyczynią się do podniesienia wśród naszych uczniów świadomości zagrożeń, co zaowocuje udanym zimowym wypoczynkiem. Dla młodzieży jest to czas szczególnie radosny z tego względu, że po pierwsze jest to czas wolny od zajęć lekcyjnych, a po drugie jest to czas wzmożonej ilości wyjazdów, spotkań z rówieśnikami, zabaw na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że zima jest okresem niosącym ze sobą specyficzne zagrożenia w ruchu drogowym zarówno dla kierowców jak i pieszych. Pogarsza się widoczność, a na domiar złego samochodom wydłuża się droga hamowania na śliskich nawierzchniach dróg. Takie warunki wymagają zwiększonej uwagi od wszystkich użytkowników dróg. Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

 
 

Facebook

YouTube