Wizyta gości z PSW PDF Drukuj

Uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu 7 grudnia 2016 roku z przedstawicielami Państwowej Szkoły Wyższej  im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Pani Izabela  Adamowicz oraz studenci wybranych kierunków kształcenia przedstawili działalność i ofertę edukacyjną uczelni oraz z zasady rekrutacji.

Więcej…
 
Mikołajki w szkole PDF Drukuj

We wtorek, 06 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj w towarzystwie reniferów i aniołka. Goście przyjechali na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego. Podczas wizyty odwiedzili uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników ZSCKR.  W trakcie zwiedzania szkoły Mikołaj i jego pomocnicy wysłuchali kolęd, wierszy oraz zapewnień, że wszyscy uczniowie byli grzeczni i przykładali się do nauki. Po rozdaniu prezentów goście  złożyli wszystkim świąteczne życzenia i zapewnili, że zgodnie z tradycją odwiedzą nas również za rok.

Więcej…
 
Szkolenie pt. „Obalanie mitów o nawożeniu” PDF Drukuj

Dnia 07 grudnia 2016 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie pt. „Obalanie mitów o nawożeniu”, które przeprowadziła Pani Małgorzata Pawlonka z Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

W szkoleniu uczestniczyło 25 uczniów klasy I Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, którzy zapoznali się z celowością stosowania nawożenia roślin, rodzajami środków do nawożenia oraz próbkami nawozów.

Więcej…
 
Mikołajki w przedszkolu PDF Drukuj

W poniedziałek, 6 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Magdaleny Niedźwiedź odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Leśnej Podlaskiej. Uczniowie klas trzecich w przebraniach Świętego Mikołaja, reniferów i aniołka spotkali się z trzema grupami dzieci. Maluchy wysłuchały opowieści o przygodach Świętego Mikołaja i odpowiadały na świąteczne zagadki reniferów. Mikołaj cierpliwie wysłuchał, o jakich prezentach marzą przedszkolaki i rozdał dzieciom słodkie upominki. Dzieci w podziękowaniu za wizytę śpiewały gościom piosenki i recytowały wierszyki.

W rolę Świętego Mikołaja wcielił się uczeń klasy III BTa – Sebastian Chaciewicz, a jego pomocnikami były uczennice klasy III PT: Sandra Wysokińska, Natalia Dudka i Paulina Parzyszek. Słodkie upominki w postaci pięknie przyozdobionych pierniczków przygotowali uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych podczas zajęć praktycznych.

Mamy nadzieję, że wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu to początek długiej i owocnej współpracy. Dziękujemy Pani wicedyrektor Dorocie Panasiuk i wszystkim pracownikom przedszkola za ciepłe przyjęcie i okazaną życzliwość. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły  pomogli maluchom poczuć magię zbliżających się świąt.

Więcej…
 
"Lekcje z ZUS" PDF Drukuj

Uczniowie  klas pierwszych i drugich Technikum wzięli udział w projekcie autorskim Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „Lekcje z ZUS”. Projekt zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia,  jakim są ubezpieczenia społeczne. W ramach 4 lekcji uczniowie poznali historię kształtowania się ubezpieczeń społecznych, dowiedzieli się jakie świadczenia wypłaca ZUS ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak założyć firmę i korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Swoją wiedzę wcześniej zdobytą na „Lekcjach z ZUS” mogli sprawdzić 29 listopada 2015 r. w I etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach  Społecznych  pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W I etapie brało udział 74 uczniów naszej szkoły.

Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowano zespół w składzie:

Andrzej Bogusz kl. I BT
Adrian Adamiuk  kl. I BT
Michał Mincewicz  kl. I BT

Opiekunem merytorycznym projektu i zespołu jest p. Danuta Kacik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj

Uczeń klasy IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa Patryk Zieniuk uzyskał Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom odbyła się 30 listopada 2016 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Dyplomy wręczyła Pani Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty.

Patryk zawdzięcza sukces ciężkiej i systematycznej pracy. Jest osobą ambitną, wyróżnia się nienaganną kulturą osobistą i chętnie pomaga innym. Jest wzorem dla swoich kolegów i koleżanek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Wycieczka dydaktyczna do PSW PDF Drukuj

Uczniowie klasy I Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz klasy III Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, która odbyła się 30 listopada 2016r.

W budynku uczelni uczniów przywitał Pan prof. dr hab. Józef Bergier - Rektor PSW  oraz Pan prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk - Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych. Następnie uczniowie wzięli udział w wykładzie otwartym pt. „Samochody napędzane słońcem”, który poprowadził Pan prof. dr hab. Mirosław Wendeker.

Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z wyposażeniem laboratoriów uczelni, poznali między innymi zasadę działania oraz zastosowanie tunelu aerodynamicznego, stanowiska do badania pomp ciepła, zasadę działania  drukarki 3D. Największe zainteresowanie wzbudziła możliwość uczestniczenia w badaniu diagnostycznym pojazdu z wykorzystaniem systemu OBD II oraz nowoczesnej hamowni.

 

Więcej…
 
Wycieczka dydaktyczna na Centralne Targi Rolnicze - Nadarzyn 2016 PDF Drukuj

W ramach zajęć praktycznych, uczniowie klas: III a i III b Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa 25.11.2016 r.   pod opieką nauczycieli Pana Karola Żurkowskiego oraz Pana Mateusza Liniewicza uczestniczyli w Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie k. Warszawy.

Wśród wystawców można było odnaleźć ponad 200 firm działających w branży rolno - spożywczej: producentów maszyn i urządzeń rolniczych, sprzętu i środków do produkcji, hodowli, przetwórstwa i przechowalnictwa.

Na targach przedstawione były nowości producentów maszyn i pojazdów rolniczych, a także zaawansowane rozwiązania techniczne: silniki, przekładnie, zespoły robocze prezentowane na modelach, co umożliwiało dokładne śledzenie szczegółów budowy i zasady działania.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z innowacyjną myślą techniczną w Salonie Polskich Maszyn i Urządzeń oraz w Strefie Symulatorów Komputerowych.

Oddzielnym elementem targów była wystawa zwierząt hodowlanych, m.in. koni, krów, trzody chlewnej, owiec, drobiu. Młodzież mogła obejrzeć rasy zachowawcze oraz wszystkie gatunki zwierząt gospodarskich w ramach prowadzonego Programu Ochrony Zasobów Genetycznych.

Podczas targów promowana była również tradycja i kultura wsi polskiej poprzez degustacje potraw regionalnych na licznych stoiskach producentów, a także występy zespołów ludowych, m.in. Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Wizyta na targach była dla młodzieży doskonałą okazją na poszerzenie swoich kompetencji i umiejętności zawodowych.

 

Więcej…
 
Dyskoteka andrzejkowa PDF Drukuj

W czwartek, 24 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w dyskotece andrzejkowej. Zabawa została zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Halę sportową, oprawę muzyczną, konkursy i wróżby andrzejkowe przygotowali uczniowie klas III. Nauczyciele pełniący dyżury podczas imprezy oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, by młodzież bawiła się w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizowanie dyskotek andrzejkowych jest już tradycją naszej szkoły i doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu poza murami szkoły.

Więcej…
 
Sukces uczniów ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w VIII Regionalnym Konkursie Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie” PDF Drukuj

Wychodząc naprzeciw wymaganiom jakim muszą sprostać współcześni rolnicy w zakresie bezpieczeństwa uczniowie ZSCKR w Leśnej Podlaskiej każdego roku biorą udział w Regionalnym Konkursie Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Placówkę Terenową w Radzyniu Podlaskim przy wsparciu Państwowej Inspekcji Pracy – Inspektoratu Okręgowego w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej, Lubelskiej Izby Rolniczej – Oddział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej, Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – Zespół Doradztwa Rolniczego w Białej Podlaskiej z siedzibą w Grabanowie oraz Placówki Terenowej KRUS w Kocku.

Patronat nad konkursem sprawuje Lubelskie Kuratorium Oświaty.

17 listopada 2016 r. w ZSCKR w Jabłoniu odbył się etap międzyszkolny VIII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”, w którym startowało 24 uczniów.

W pierwszej części rozwiązywano test składający się z 45 pytań, następnie 10 najlepszych uczniów odpowiadało na pytania przed komisją konkursową i publicznością.

Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Zwyciężył Andrzej Bogusz – uczeń kl. I Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Wśród najlepszych znaleźli się także:

Patryk Zieniuk – uczeń kl. IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa – IV miejsce,

Łukasz Kozak – uczeń kl. II Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa – VI miejsce,

Konrad Taruc – uczeń kl. III Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa – X  miejsce.

Młodzież przygotowywała się do udziału w konkursie pod opieką Pana Andrzeja Kalinowskiego – nauczyciela praktycznej nauki zawodu.

Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Turniej Maszyn Wiatrowych PDF Drukuj

W sobotę 12 listopada 2016 r. odbyły się Eliminacje Regionalne „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Lublinie w Zespole Szkół Nr 7. W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” wzięła udział drużyna  złożona z dwóch uczniów klasy II w zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa: Chwedczuka Pawła i Lipki Damiana. Drużyna przygotowywała się pod opieką Pana Karola Żurkowskiego. Nasz zespół pod nazwą „TurboEnerga” wykonał turbinę wiatrową według ściśle określonych przez organizatorów wymagań.

Każdą maszynę sprawdzano w trzech kategoriach:

 • Największa moc,
 • Moment obrotowy przy zatrzymywanym wale i
 • Obroty przy obciążonym wale maszyny.

Eliminacje Regionalne cieszyły się dużym zainteresowaniem, brało w nich udział 21 drużyn. Niestety w tym roku nie udało się drużynie „TurboEnerga” zająć czołowej pozycji, ale zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w następnej edycji turnieju maszyn wiatrowych.

Więcej…
 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj

Zgodnie z tradycją, w dniach  10-11 listopada delegacje uczniów naszej szkoły wzięły udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

W czwartek, 10 listopada uroczystości odbyły się w Mariampolu, gdzie uczestnicy wysłuchali przemówienia wójta gminy Leśna Podlaska Pana Pawła Kazimierskiego oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze pod kopcem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Główne uroczystości obchodów 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  odbyły się 11 listopada w Leśnej Podlaskiej. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny.

Po Mszy świętej zgromadzeni mieszkańcy, procesjonalnie, ze sztandarami leśniańskich szkół na czele, przeszli na plac przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie odśpiewano hymn państwowy i delegacje samorządu Gminy Leśna Podlaska, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego i Zespołu Placówek Oświatowych, złożyły kwiaty w miejscach pamięci ważnych dla mieszkańców Gminy.

Pani Dyrektor Anna Sęk z uczniami naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i zapaliła znicze pod Krzyżem Katyńskim,  Pomnikiem Pamięci Bojowników Ruchu Oporu, Ścianą Straceń Ofiar Okupacji oraz Pomnikiem Wincentego Witosa.

Więcej…
 
Spotkanie z językoznawcami - projekt „Dialog pokoleń” PDF Drukuj

„Dialog pokoleń” to projekt realizowany przez Towarzystwo Kultury Języka w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury. Celem projektu jest ocalenie od zapomnienia resztek gwary, która zachowała się w języku mieszkańców polskich wsi.

W naszej szkole 03 listopada 2016r. gościliśmy już po raz drugi językoznawców zaangażowanych w realizację projektu. Gości serdecznie powitała Pani wicedyrektor Beata Kalwarczyk - Warpas.  Z zadaniami, jakie czekają nauczycieli i uczniów współpracujących w ramach projektu, zapoznała uczestników spotkania Pani prof. dr hab. Barbara Falińska. Okazało się, że uczniowie będą przeprowadzali badania kwestionariuszowe, nagrywali wywiady ze starszymi mieszkańcami wsi. Wyniki tych badań  zostaną wykorzystane – nagrane i zapisane przez uczniów słowa gwarowe będą umieszczone na mapie regionu.

Natomiast Pan prof. Grzegorz Dąbkowski rozmawiał z uczniami o błędach językowych często popełnianych  i o roli języka w życiu każdego z nas.

Po spotkaniu z uczniami  szanowni goście rozmawiali jeszcze z nauczycielami języka polskiego uczącymi w naszej szkole.

Spotkania upłynęły w bardzo miłej atmosferze – uczestnicy zrozumieli, że dialog pokoleń powinien trwać.

Więcej…
 
Nasza młodzież na Targach Warsaw Gastro Show 2016 PDF Drukuj

Grupa uczniów naszej szkoły kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych 29 października uczestniczyła w Targach Warsaw Gastro Show 2016 zorganizowanych w Centrum Kongresowo – Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Celem targów było przedstawienie aktualnych trendów w sektorze hotelarsko - gastronomicznym HORECA, jak też inspirowanie hotelarzy, restauratorów i szerokiej rzeszy gastronomów ciekawymi pomysłami i produktami. Kompleks Targów to także prezentacja nowości branżowych, innowacyjnych rozwiązań i zaawansowanych technologii. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in.  Live cooking, widowiskowe pokazy barmańskie, akademia kawy, festiwal food – trucków czy degustacje potraw regionalnych i show najsławniejszych kucharzy świata.

Targi Warsaw Gastro Show powstały także z myślą o szkolnictwie zawodowym i potrzebie wsparcia kształcenia zawodowego przez przedsiębiorców z branży. Stworzono specjalną strefę ucznia, w której uczniowie szkół gastronomicznych mogli odbyć niezwykłe lekcje z zakresu obsługi urządzeń gastronomicznych, systemów higieny oraz produktów, żywności jak i napojów  wykorzystywanych w profesjonalnej kuchni. Wykłady przeprowadzili specjaliści z wiodących firm działających na rzecz HORECA. Młodzież gościła także  w Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika, w której szkoliła się z procesu obsługi kelnerskiej, zastawy stołowej, bielizny stołowej, a także sposobów serwowania dań w restauracjach.

Dużym zainteresowaniem naszej młodzieży oraz pozostałych uczestników imprezy cieszyły się pokazy gotowania świeżej brytyjskiej jagnięciny prowadzone przez Kevina  Aistona, nowoczesnej kuchni skandynawskiej  prowadzone przez Krisa Basznianina oraz sporządzania deserów przez Anię Starmach. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do przeprowadzenia ze znanymi szefami kuchni rozmów dotyczących wspólnych pasji, zainteresowań i marzeń. Uczestnictwo uczniów w targach było okazją do poznania smaków z różnych stron świata, zaobserwowania nowych trendów w żywieniu,  spotkania wybitnych kucharzy. Zdobyte doświadczenia staną się inspiracją do rozwoju własnych  talentów kulinarnych.

Więcej…
 
WYCIECZKA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZA UCZNIÓW KLAS DRUGICH PDF Drukuj

W środę, 26 października 2016 roku, odbyła się wycieczka dydaktyczno - wychowawcza uczniów  klas drugich technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Młodzież pod opieką  Pani Moniki Stasiuk i Pana Jacka Grondkowskiego w ramach zajęć praktycznych odwiedziła firmę Jakontrans w Grabanowie oferującą usługi okręgowej stacji diagnostycznej. Podczas spotkania z pracownikiem firmy uczniowie zapoznali się ze sposobem przeprowadzania okresowych badań technicznych , sprawdzeniem poziomu emisji spalin, siły hamowania w pojeździe i luzów w układzie zawieszenia.

Kolejnym punktem wycieczki było pole paintballowe w Białej Podlaskiej. Podczas rozgrywek drużynowych uczniowie musieli wykazać się integracją, szybkością myślenia, oraz  umiejętnością pracy w zespole.

Zabawę młodzież zakończyła przy ognisku piekąc kiełbaski.

Więcej…
 
Wycieczka dydaktyczna do Hotelu Capitol w Białej Podlaskiej PDF Drukuj

Uczniowie klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pani Natalii Zawieruchy w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli 26 października 2016 roku w wycieczce dydaktycznej do Hotelu Capitol w Białej Podlaskiej. Młodzież zapoznała się z organizacją pracy, wyposażeniem oraz bogatą ofertą usług świadczonych przez tę firmę. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat zasad obsługi gości w hotelu i restauracji. Na zakończenie wizyty odbyła się degustacja pysznych naleśników.

Serdecznie dziękujemy Pani Prezes Zarządu Annie Romaniuk oraz pracownikom Hotelu Capitol za stworzenie miłej atmosfery oraz przekazanie młodzieży cennych praktycznych wskazówek.

Więcej…
 

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/ja_purity/html/pagination.php on line 135


Strona 6 z 37

 • 1.JPG
 • 1a.JPG
 • 1b.jpg
 • 1c.JPG
 • 1d.JPG
 • 1e.JPG
 • 1f.JPG
 • 1g.JPG
 • 1h.JPG
 • 1i.JPG
 • 1j.JPG
 • 1k1.JPG
 • 1k2.JPG
 • 1k3.JPG
 • 1k4.JPG
 • 1k5.JPG
 • 1k6.JPG
 • 1k7.JPG
 • 1k8.JPG
 • 1k9.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG
 • 22.JPG
 • 23.JPG
 • 23a.jpg
 • 24.jpg
 • 25.JPG
 • 26.JPG
 • 27.JPG
 • 28.jpg
 • 29.JPG
 • 30.JPG
 • 31.JPG
 • 32.JPG
 • 33.JPG
 • 33a.JPG
 • 33b.JPG
 • 33c.JPG
 • 34.JPG
 • 35.JPG
 • 36.JPG
 • 36a.JPG
 • 37.JPG
 • 38.JPG
 • 39.jpg
 • 39a.jpg
 • 39b.jpg
 • 40.jpg
 • 41.JPG
 • 42.jpg
 • 43.JPG
 • 44.jpg
 • 45.jpg
 • 46.JPG
 • 47.JPG
 • 48.JPG
 • 50.jpg
 • 51.JPG
 • 52.JPG
 • 53.JPG
 • 54.JPG
 • 55.JPG
 • 56.JPG
 • 57.jpg
 • 58.jpg
 • 59.JPG
 • 60.JPG
 • 60a.JPG
 • 61.JPG
 • 62.JPG
 • 63.jpg
 • 64.jpg
 • 65.JPG
 • 66.JPG
 • 67.JPG
 • 67a.JPG
 • 67b.JPG
 • 68.jpg
 • 69.jpg
 • 70.jpg
 • 71.jpg
 • 72.jpg
 • 73.jpg
 • 73a.jpg
 • 74.JPG
 • 75.JPG
 • 76.JPG
 • 77.JPG
 • 78.JPG

Od roku 2007 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

Aktualności
Plan zajęć