Finał ogólnopolskiego konkursu „Bliżej Pszczół" PDF Drukuj

W dniach 1 – 2 marca 2017 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbył się finał pierwszego ogólnopolskiego konkursu wiedzy o pszczołach miodnych „Bliżej pszczół”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa Patryk Zieniuk.

Konkurs składał się z dwóch części:

w  pierwszej uczniowie pisali test składający się z 18 pytań, w drugiej praktycznej części należało prawidłowo rozpoznać rośliny miododajne, elementy budowy pszczoły, sprzęt wykorzystywany w gospodarce pasiecznej oraz gatunki miodu po uprzedniej degustacji.

Niestety nie udało się Patrykowi zająć miejsca w czołowej trójce, ale zdobyte doświadczenie i przetarte szlaki z pewnością zachęcą uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie w przyszłym roku. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz opiekunowie otrzymali upominki.

Organizatorzy zaplanowali także konferencję naukową pt. „Pszczoła w mieście”, podczas której uczestnicy konkursu i opiekunowie mogli wysłuchać wykładów na temat:

„Pszczoła w relacjach międzysąsiedzkich”

„Rośliny inwazyjne a pożytki pszczele – problemy bioróżnorodności”

„Owady roślinożerne w mieście źródłem pożytków pszczelich”

„Kondycja rodziny pszczelej KUL, wyniki badań miodu miejskiego”.

Dzięki skupieniu na tematyce wykładów i śmiałości Patrykowi udało się wywalczyć nagrodę dla najbardziej aktywnego uczestnika.

 
ZAJĘCIA WARSZTATOWE DLA MŁODZIEŻY PDF Drukuj

W ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie 28 lutego 2017 roku uczniowie klasy II, III i IV Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w warsztatach naukowo – dydaktycznych pt. „Pęczki pachnących ziół” oraz „Rośliny kosmetyczne – praktyczne wykonanie kosmetyków” organizowanych przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.  Warsztaty przeprowadzili pracownicy naukowi uczelni Pani dr Grażyna Zawiślak z Katedry Warzywnictwa i Roślin Leczniczych oraz Pani dr hab. Mirosława Chwil z Katedry Botaniki.

Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z różnymi rodzajami ziół i ich zastosowaniem w kosmetyce. Uczniowie mieli również okazję samodzielnie wykonać kosmetyki – kule musujące do kąpieli oraz balsamy do ust. Na zakończenie wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu otrzymali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach.

Przy okazji spotkania goście przedstawili również działalność lubelskiej uczelni, scharakteryzowali poszczególne kierunki kształcenia oraz zapoznali z zasadami rekrutacji.

Wizyta przedstawicieli uczelni w naszej szkole była doskonałą okazją do doskonalenia procesu dydaktycznego oraz popularyzowania nauki. Składamy serdeczne podziękowania Władzom i Pracownikom Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie za przekazanie młodzieży cennych wiadomości i umiejętności.

Więcej…
 
Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach PDF Drukuj

W ramach umowy o współpracy podpisanej przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej i Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach 22 lutego 2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa, technik rolnik i technik żywienia i usług gastronomicznych z pracownikami uczelni.

Goście przybliżyli  tegorocznym maturzystom działalność siedleckiej uczelni, scharakteryzowali poszczególne kierunki kształcenia oraz zapoznali z zasadami rekrutacji. Nasi uczniowie zostali również zaproszeni na Dni Otwarte Uczelni.

Więcej…
 
WALENTYNKI W SZKOLE PDF Drukuj

W naszej szkole, jak co roku świętowaliśmy Dzień Zakochanych. Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji pocztę walentynkową, a 14 lutego podczas przerw uczniowie mogli posłuchać piosenek o miłości przez szkolny radiowęzeł. W czwartek, 16 lutego młodzież  bawiła się na dyskotece walentynkowej. Zabawa została zorganizowana z inicjatywy przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. O oprawę muzyczną i przygotowanie sali zadbali: Patryk Kozak, Adrian Kozak, Patryk Zahor, Konrad Taruc i Sebastian Chaciewicz. Dyskoteka była okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz oderwania się od problemów dnia codziennego.

Więcej…
 
143 ROCZNICA URODZIN WINCENTEGO WITOSA PDF Drukuj

„Prawdę mówić! Prawdą się kierować! Prawdy żądać! Prawdy dochodzić!” - te słowa Wincentego Witosa stały się mottem uroczystego apelu z okazji 143 rocznicy urodzin Patrona naszej szkoły, który odbył się 03 lutego 2017 r. Uczniowie klas pierwszych przygotowali montaż słowny poświęcony życiu i działalności Wincentego Witosa, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Patrona.

Na apelu odbył się także XXII finał konkursu „Wincenty Witos - patron mojej szkoły”. Zwyciężyła drużyna klasy I  Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Uczeń klasy I BT Andrzej Bogusz wygrał indywidualny finał konkursu, drugie miejsce zajęła  Emilia Waszczuk uczennica klasy I PT, a miejsce III przypadło Adrianowi Adamiukowi uczniowi  klasy I BT.  Laureaci konkursu otrzymali z rąk pani wicedyrektor Beaty Kalwarczyk-Warpas nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Apel i konkurs przygotowała młodzież pod opieką p. Danuty Kacik.

Więcej…
 
STUDNIÓWKA 2017 PDF Drukuj

„Obłoki mnie ulicą niosą
Śpiewam radosną pieśń zachwytu
Szalona radość mnie prowadzi
I jestem już u marzeń szczytu”

W piękny, zimowy wieczór 14 stycznia 2017 roku uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej wraz ze swoimi partnerami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi bawili się na tradycyjnej zabawie studniówkowej.

 

Więcej…
 
Boże Narodzenie 2016 PDF Drukuj

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać innych, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom", tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”

Matka Teresa z Kalkuty

Magia Świąt Bożego Narodzenia dotarła także do naszej szkoły, gdzie już od jakiegoś czasu panowała świąteczna atmosfera.

W środę 21 grudnia 2016r.na uroczystym apelu  Pani dyrektor Anna Sęk złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim przybyłym gościom, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły oraz społeczności uczniowskiej.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego uczeń Konrad Taruc przekazał wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Zespół teatralny naszej szkoły pod kierunkiem pani Marty Wiczuk przygotował inscenizację pt: „Czwarty Król” wprowadzającą w nastrój świąteczny.

Spotkanie dopełnił występ szkolnego zespołu wokalno - instrumentalnego „Takt” pod kierunkiem pana Sławomira  Bartniczuka - śpiewając piękne polskie kolędy i pastorałki.

Następnie goście, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w spotkaniu opłatkowym w stołówce internatu.

 

Więcej…
 
Góra Grosza PDF Drukuj

W dniach 28.11-09.12.2016r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Góra grosza”, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Patronem przedsięwzięcia jest Towarzystwo „Nasz Dom” zajmujące się tworzeniem programów pozwalających dzieciom wrócić do domu, bądź tworzeniem takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą najmłodszym spokojnie dorastać. W tym roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zebrali 127 złotych. Akcja uświadomiła uczniom, że nawet niewielkie sumy pieniędzy przekazane przez wielu darczyńców mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu pomoc uzyska wielu potrzebujących.

Więcej…
 
Konkurs „Bliżej Pszczół” PDF Drukuj

We wtorek 20 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny I Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Pszczół”, w którym uczestniczyła grupa uczniów klas maturalnych w zawodzie technik rolnik,  technik mechanizacji rolnictwa i technik żywienia i usług gastronomicznych.

Test konkursowy składał się z 18 zadań testowych i dwóch opisowych dotyczących wiedzy o pszczole miodnej i jej biologii. Prace naszych uczniów oceni komisja konkursowa głównego organizatora, którym jest Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Życzymy uczestnikom zakwalifikowania się do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w marcu 2017 roku w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Więcej…
 
Życzenia PDF Drukuj

 

 
Zajęcia warsztatowe PDF Drukuj

W ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach 15 grudnia 2016 roku uczniowie klasy III i IV Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Wydziale Przyrodniczym. Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z rolą związków barwnych w świecie roślinnym oraz ich znaczeniem odżywczym i prozdrowotnym. Zajęcia składały się z trzech części.

W pierwszej części Pani dr hab. Jolanta Franczuk z Instytutu Agronomii UPH wygłosiła wykład na temat „Warzywa i owoce źródłem barwników roślinnych”. Uczniowie poznali rodzaje barwników roślinnych występujących w owocach i warzywach, ich funkcje w roślinach oraz oddziaływanie na organizm człowieka. Następnie młodzież wzięła udział w ćwiczeniach laboratoryjnych na temat „Ekstrakcja barwników i związków fenolowych oraz badanie ich aktywności biologicznej”, a także w warsztatach dotyczących produkcji soków. Uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu metod ekstrakcji i destylacji parą wodną oraz metody chromatograficznej.

W trakcie warsztatów przeprowadzono również konkurs polegający na rozpoznawaniu składników  świeżo tłoczonych soków owocowo-warzywnych. Następnie młodzież samodzielnie przygotowywała napoje według własnego pomysłu. Podsumowaniem zajęć była degustacja przygotowanych przez uczniów soków i wybór najsmaczniejszego napoju owocowo-warzywnego.

Wizyta na uczelni była doskonałą okazją do doskonalenia procesu dydaktycznego oraz popularyzowania nauki. Składamy serdeczne podziękowania Władzom i Pracownikom UPH w Siedlcach za przekazanie młodzieży cennych wiadomości i umiejętności.

Więcej…
 
Wizyta gości z PSW PDF Drukuj

Uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu 7 grudnia 2016 roku z przedstawicielami Państwowej Szkoły Wyższej  im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Pani Izabela  Adamowicz oraz studenci wybranych kierunków kształcenia przedstawili działalność i ofertę edukacyjną uczelni oraz z zasady rekrutacji.

Więcej…
 
Mikołajki w szkole PDF Drukuj

We wtorek, 06 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj w towarzystwie reniferów i aniołka. Goście przyjechali na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego. Podczas wizyty odwiedzili uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników ZSCKR.  W trakcie zwiedzania szkoły Mikołaj i jego pomocnicy wysłuchali kolęd, wierszy oraz zapewnień, że wszyscy uczniowie byli grzeczni i przykładali się do nauki. Po rozdaniu prezentów goście  złożyli wszystkim świąteczne życzenia i zapewnili, że zgodnie z tradycją odwiedzą nas również za rok.

Więcej…
 
Szkolenie pt. „Obalanie mitów o nawożeniu” PDF Drukuj

Dnia 07 grudnia 2016 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie pt. „Obalanie mitów o nawożeniu”, które przeprowadziła Pani Małgorzata Pawlonka z Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

W szkoleniu uczestniczyło 25 uczniów klasy I Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, którzy zapoznali się z celowością stosowania nawożenia roślin, rodzajami środków do nawożenia oraz próbkami nawozów.

Więcej…
 
Mikołajki w przedszkolu PDF Drukuj

W poniedziałek, 6 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Magdaleny Niedźwiedź odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Leśnej Podlaskiej. Uczniowie klas trzecich w przebraniach Świętego Mikołaja, reniferów i aniołka spotkali się z trzema grupami dzieci. Maluchy wysłuchały opowieści o przygodach Świętego Mikołaja i odpowiadały na świąteczne zagadki reniferów. Mikołaj cierpliwie wysłuchał, o jakich prezentach marzą przedszkolaki i rozdał dzieciom słodkie upominki. Dzieci w podziękowaniu za wizytę śpiewały gościom piosenki i recytowały wierszyki.

W rolę Świętego Mikołaja wcielił się uczeń klasy III BTa – Sebastian Chaciewicz, a jego pomocnikami były uczennice klasy III PT: Sandra Wysokińska, Natalia Dudka i Paulina Parzyszek. Słodkie upominki w postaci pięknie przyozdobionych pierniczków przygotowali uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych podczas zajęć praktycznych.

Mamy nadzieję, że wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu to początek długiej i owocnej współpracy. Dziękujemy Pani wicedyrektor Dorocie Panasiuk i wszystkim pracownikom przedszkola za ciepłe przyjęcie i okazaną życzliwość. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły  pomogli maluchom poczuć magię zbliżających się świąt.

Więcej…
 
"Lekcje z ZUS" PDF Drukuj

Uczniowie  klas pierwszych i drugich Technikum wzięli udział w projekcie autorskim Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „Lekcje z ZUS”. Projekt zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia,  jakim są ubezpieczenia społeczne. W ramach 4 lekcji uczniowie poznali historię kształtowania się ubezpieczeń społecznych, dowiedzieli się jakie świadczenia wypłaca ZUS ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak założyć firmę i korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Swoją wiedzę wcześniej zdobytą na „Lekcjach z ZUS” mogli sprawdzić 29 listopada 2015 r. w I etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach  Społecznych  pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W I etapie brało udział 74 uczniów naszej szkoły.

Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowano zespół w składzie:

Andrzej Bogusz kl. I BT
Adrian Adamiuk  kl. I BT
Michał Mincewicz  kl. I BT

Opiekunem merytorycznym projektu i zespołu jest p. Danuta Kacik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


Strona 4 z 36

 • 1.JPG
 • 1a.JPG
 • 1b.jpg
 • 1c.JPG
 • 1d.JPG
 • 1e.JPG
 • 1f.JPG
 • 1g.JPG
 • 1h.JPG
 • 1i.JPG
 • 1j.JPG
 • 1k1.JPG
 • 1k2.JPG
 • 1k3.JPG
 • 1k4.JPG
 • 1k5.JPG
 • 1k6.JPG
 • 1k7.JPG
 • 1k8.JPG
 • 1k9.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG
 • 22.JPG
 • 23.JPG
 • 23a.jpg
 • 24.jpg
 • 25.JPG
 • 26.JPG
 • 27.JPG
 • 28.jpg
 • 29.JPG
 • 30.JPG
 • 31.JPG
 • 32.JPG
 • 33.JPG
 • 33a.JPG
 • 33b.JPG
 • 33c.JPG
 • 34.JPG
 • 35.JPG
 • 36.JPG
 • 36a.JPG
 • 37.JPG
 • 38.JPG
 • 39.jpg
 • 39a.jpg
 • 39b.jpg
 • 40.jpg
 • 41.JPG
 • 42.jpg
 • 43.JPG
 • 44.jpg
 • 45.jpg
 • 46.JPG
 • 47.JPG
 • 48.JPG
 • 50.jpg
 • 51.JPG
 • 52.JPG
 • 53.JPG
 • 54.JPG
 • 55.JPG
 • 56.JPG
 • 57.jpg
 • 58.jpg
 • 59.JPG
 • 60.JPG
 • 60a.JPG
 • 61.JPG
 • 62.JPG
 • 63.jpg
 • 64.jpg
 • 65.JPG
 • 66.JPG
 • 67.JPG
 • 67a.JPG
 • 67b.JPG
 • 68.jpg
 • 69.jpg
 • 70.jpg
 • 71.jpg
 • 72.jpg
 • 73.jpg
 • 73a.jpg
 • 74.JPG
 • 75.JPG
 • 76.JPG
 • 77.JPG
 • 78.JPG

Od roku 2007 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

Aktualności
Plan zajęć