Wycieczka dydaktyczna do restauracji „Stylowa” w Białej Podlaskiej PDF Drukuj

11 grudnia 2015 roku uczniowie klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do restauracji „Stylowa” w Białej Podlaskiej, prowadzonej przez „SPOŁEM” Powszechną Spółdzielnię Spożywców w Białej Podlaskiej.

Uczniowie zapoznali się z 80- letnią historią restauracji, bogatą ofertą usług, organizacją pracy oraz wyposażeniem zakładu gastronomicznego typu otwartego. Młodzież uczestniczyła również w warsztatach sporządzania pierogów z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. Wizytę w restauracji zakończył wspólny obiad.

Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu restauracji „Stylowa” za bardzo miłe przyjęcie oraz przekazanie wielu cennych informacji.

Więcej…
 
Wizyta Świętego Mikołaja w szkole PDF Drukuj

W poniedziałek 7 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj ze swoją asystentką. Goście przybyli do nas na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego i przynieśli ze sobą słodkie upominki i rózgi. Mikołaj i jego towarzyszka zwiedzili szkołę i zajrzeli do wszystkich klas, gdzie mieli okazję porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Podczas rozmów goście wysłuchali kolęd, wierszy oraz zapewnień, że wszyscy uczniowie byli grzeczni i przykładali się do nauki. Po rozdaniu prezentów Mikołaj złożył wszystkim świąteczne życzenia i zapewnił, że zgodnie z tradycją odwiedzi nas również za rok.

Więcej…
 
SZPIKOTEKA W NASZEJ SZKOLE PDF Drukuj

Każdego roku alarmująca liczba osób dowiaduje się, że zapadła na chorobą nowotworową krwi lub szpiku. Bardzo często jedynym lekarstwem dla tych chorych jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku od zdrowego, niespokrewnionego Dawcy. Co piaty chory w Polsce pozostaje bez pomocy, ponieważ brak jest dla niego zgodnego genetycznie Dawcy. Chcąc powiększyć bazę potencjalnych Dawców oraz budować świadomość i wrażliwość na problemy drugiego człowieka, podjęliśmy się zorganizowania Szpikoteki - akcji rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku.

Powyższa akcja odbyła się 07 grudnia 2015 r. w godzinach 8:00 - 15:00 w budynku naszej szkoły. Poprzedziły ją działania edukacyjne oraz kampania informacyjna na terenie szkoły i w środowisku lokalnym.

Pełnoletnia młodzież, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły stanęli na wysokości zadania, wykazując się empatią i odwagą. Być może w przyszłości swoim gestem uratują komuś życie. Dziękujemy.

Więcej…
 
Rejestracja do bazy dawców szpiku PDF Drukuj

 

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

ZOSTAŃ DAWCĄ

Może to Ty jesteś "bliźniakiem genetycznym" osoby chorej na raka krwi.

Akcja rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku zostanie przeprowadzona 07 grudnia 2015 r. w godzinach 8:00 - 15:00 w budynku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej.

Nasza szkoła organizuje Dzień Dawcy we współpracy z Fundacją DKMS Polska. Tego dnia nasi wolontariusze pomogą Ci dokonać rejestracji.

Rejestracja składa się z 3 kroków:

- wstępny wywiad medyczny,

- formularz rejestracyjny,

- pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Akcja skierowana jest do osób w wieku 18-55 lat. Należy zabrać ze sobą dokument z numerem PESEL.

Każdy z nas może przyczynić się do zwiększenia szansy na życie Pacjentów, cierpiących na nowotwory krwi.

 
WARSZTATY W IUNG-PIB W PUŁAWACH PDF Drukuj

W ramach współpracy naszej szkoły z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach 1 grudnia 2015 roku  uczniowie klas: II a, II b i III technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa pod opieką nauczycieli uczestniczyli w warsztatach naukowych nt.: „Systemy informacji o wpływie zmian klimatu na rolnictwo i zasoby biomasy”.

Otwarcia warsztatów  dokonał  Z-ca Dyrektora do spraw naukowych IUNG- PIB prof. dr hab. Stanisław Krasowicz prezentując historię i główne kierunki działalności IUNG-PIB w Puławach. Podczas warsztatów wygłoszono kilka  prezentacji  o  następującej tematyce:
-  Geoinformacja zasobów biomasy na cele energetyczne.
- Ocena możliwości rozwoju upraw wieloletnich na cele energetyczne.
- Biomasa uboczna z produkcji rolniczej.
- Globalne ocieplenie a zmiany klimatu w Polsce.
- Przebieg pogody w Polsce a plonowanie upraw.
- System informacji  o wpływie zmian klimatycznych na rolnictwo i metodach adaptacji.

Na zakończenie spotkania dr hab. Jerzy Kozyra przeprowadził warsztaty podsumowujące z udziałem naszych  uczniów, którzy poprzez prezentacje rysunkowe i wiedzy zdobytą podczas wykładów przedstawili możliwości wykorzystania energii odnawialnej i biomasy w gospodarstwach rolnych.

Po skończonych wykładach udaliśmy się do Muzeum Motocykli MOTO STREFA WSK w Świdniku, gdzie obejrzeliśmy kolekcję 23 pojazdów wyprodukowanych przez Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego Świdnik oraz zapoznaliśmy się z dokumentami utwalającymi działalność zakładu.

W godzinach wieczornych dotarliśmy do Leśnej Podlaskiej.

Więcej…
 
Warsztaty polowe z Firmą MASTER PDF Drukuj

W sobotę, 28 listopada 2015r. w ramach zajęć dydaktycznych na kwalifikacyjnym kursie zawodowym R.03 – Prowadzenie produkcji rolniczej zostały przeprowadzone pokazy polowe ciągników i maszyn rolniczych. Właściciele i pracownicy firmy MASTER, z którą od wielu lat współpracuje nasza szkoła, przygotowali stoisko promocyjne oraz zachęcali słuchaczy kursu do zapoznania się z możliwościami technicznymi prezentowanych ciągników i maszyn. Każdy ze słuchaczy mógł wsiąść do przygotowanych ciągników i wykonać daną maszyną określoną pracę. Na koniec uczestnicy zajęć wypełniali ankietę na temat prezentowanego sprzętu.

Więcej…
 
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej gospodarzem VII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie” PDF Drukuj

W celu uświadomienia przyszłych rolników w zakresie bezpieczeństwa Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Placówka Terenowa w Radzyniu Podlaskim we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy – Inspektorat Okręgowy w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej, Lubelską Izbą Rolniczą – Oddział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – Zespół Doradztwa Rolniczego w Białej Podlaskiej z siedzibą w Grabanowie oraz Placówką Terenową KRUS w Kocku  od 2009 r. prowadzi konkurs dla młodzieży szkół rolniczych pod nazwą „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”.

26 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się etap międzyszkolny VII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Więcej…
 
Konkurs gastronomiczny PDF Drukuj

19 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Zdrowa przekąska szansą na zdrowie”, który przeprowadzony został w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów klasy II, III i IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Młodzież z uśmiechem na twarzy i wielkim zaangażowaniem sporządziła wybrane przez siebie potrawy:

 • roladki z bakłażana z serem feta,
 • roladki z cukinii,
 • roladki z ogórka,
 • sałatkę makaronową z kurczakiem i pomarańczą,
 • sałatkę z brokułu i kalafiora z sosem czosnkowym,
 • szpinakowy zawijaniec.

I miejsce w konkursie zajęła Agata Sacharczuk z klasy IV PT za przygotowanie roladek z cukinii. II miejsce zajął Radosław Budrewicz z klasy III PT za sporządzenie szpinakowego zawijańca, a III miejsce Magdalena Stolarek z klasy III PT za wykonanie roladek z ogórka.

Pani Dyrektor Anna Sęk wręczyła zwycięzcom nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Konkurs był doskonałą okazją do promocji zdrowego odżywiania, a zarazem prezentacji umiejętności kulinarnych naszej młodzieży.

Więcej…
 
Polowe Manewry z Firmą MASTER PDF Drukuj

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej wraz z firmą Master – Płodowscy i Wspólnicy Sp. J. byli organizatorami pokazów ciągników i najnowszych maszyn rolniczych, połączonych z pracami polowymi. Wzięli w nich udział uczniowie wszystkich klas kształcących w zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa oraz Technik Rolnik. Podczas pokazów uczniowie zostali zapoznani z budową zasadą działania agregatu do uprawy bezorkowej TAURUS BRODNICA, agregatu do upraw pożniwnych AGRO-LIFT, aktywnych maszyn uprawnych takich jak glebogryzarka DEXWAL, brona aktywna BOMET oraz zestawu uprawowo-siewnego zbudowanego z brony wirnikowej BOMET połączonej z siewnikiem do zboża wyprodukowanego w POM Brodnica.

W trakcie pokazu uczniowie naszej szkoły mogli sami usiąść za sterami ciągników LANDINI 4-090 i LANDINI 6-160 o mocy znamionowej wynoszącej odpowiednio 85 i 155 KM.

Serdecznie dziękujemy Panu Antoniemu Płodowskiemu za udostępnienie i pokazanie nowoczesnych maszyn wykorzystywanych w produkcji rolniczej.

Więcej…
 
Dyskoteka PDF Drukuj

Dnia 18 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Zabawa przebiegała przy oprawie muzycznej przygotowanej przez uczniów klasy II BT. Z pewnością dostarczyła wszystkim dużo radości i była miłą chwilą odpoczynku w intelektualnych zmaganiach dnia codziennego.

Więcej…
 
"Lekcje z ZUS" PDF Drukuj

Uczniowie wszystkich klas pierwszych i czwartych Technikum wzięli udział w projekcie autorskim ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Lekcje z ZUS”. Projekt zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia,  jakim są ubezpieczenia społeczne. W ramach 4 lekcji uczniowie poznali historię kształtowania się ubezpieczeń społecznych, dowiedzieli się jakie świadczenia wypłaca ZUS ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak założyć firmę i korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Swoją wiedzę wcześniej zdobytą na „Lekcjach z ZUS” mogli sprawdzić 16 listopada 2015 r. w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W I etapie brało udział 60 uczniów naszej szkoły.

Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowano zespół w składzie:

Patrycja Szymańczuk kl. IV HT
Paweł Koszołko kl. I PTB
Mateusz Maciejuk kl. I BT a

Opiekunem merytorycznym projektu i zespołu jest p. Danuta Kacik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
INFORMACJA O VII REGIONALNYM KONKURSIE MŁODZIEŻY SZKÓŁ ROLNICZYCH „W ROLNICTWIE MOŻNA PRACOWAĆ BEZPIECZNIE” PDF Drukuj

II etap VII-go REGIONALNEGO KONKURSU
MŁODZIEŻY SZKÓŁ ROLNICZYCH

„W ROLNICTWIE MOŻNA PRACOWAĆ BEZPIECZNIE”
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

odbędzie się 26 listopada 2015 r.

w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej

 

Organizator Konkursu:

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Placówka Terenowa w Radzyniu Podlaskim.

Współorganizatorzy Konkursu:

1. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Placówka Terenowa w Kocku,
2. Państwowa Inspekcja Pracy Inspektorat Okręgowy w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej,
3. Lubelska Izba Rolnicza Oddział Zamiejscowy Biura LIR w Białej Podlaskiej,
4. Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Zespół Doradztwa Rolniczego w Białej Podlaskiej z siedzibą w Grabanowie.

Gospodarz Konkursu:

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej.

 

Więcej…
 
Zaproszenie na POLOWE MANEWRY Z FIRMĄ MASTER PDF Drukuj

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej serdecznie zaprasza na pokaz ciągników i najnowszych maszyn rolniczych oraz prace polowe prowadzone przez Firmę Master – Płodowscy i Wspólnicy Sp. J.

Prezentowane będą między innymi:

 • ciągniki LANDINI
 • agregat bezorkowy TAURUS BRODNICA
 • agregat uprawowo – ścierniskowy AGRO-LIFT
 • glebogryzarka DEXWAL
 • brona aktywna BOMET
 • agregat uprawowo – siewny BRODNICA + BOMET

Impreza odbędzie się 19 listopada 2015 r. od godz. 11.00 na szkolnym polu między piekarnią a cmentarzem w Leśnej Podlaskiej.

Serdecznie zapraszamy również okolicznych mieszkańców.


 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj

"Dzisiaj wielka jest rocznica
11 listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Polska  hołd swój składa."

Delegacja młodzieży i poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Anną Sęk i nauczycielami uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej 97 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, która odbyła się10 listopada 2015 r. w Mariampolu.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Wójt Gminy Leśna Podlaska Pan Paweł Kazimierski wspominając postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz drogi dążenia Polski do niepodległości. Następnie delegacje leśniańskich szkół oraz władz gminnych złożyły wieńce i zapaliły znicze pod kopcem poświęconym pamięci Józefa Piłsudskiego.

Tego samego dnia uczniowie naszej szkoły wysłuchali montażu słowno-muzycznego poświęconego odzyskaniu przez naszą Ojczyznę niepodległości.

11 listopada 2015 r. odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których udział wziął poczet sztandarowy wraz z delegacją naszej szkoły.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej.

Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy uroczystości, ze sztandarami leśniańskich szkół na czele, przeszli na skwer i zgromadzili się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odśpiewano hymn państwowy, a następnie delegacje samorządu Gminy Leśna Podlaska, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz Zespołu Placówek Oświatowych złożyły kwiaty i zapaliły znicze w miejscach czci i pamięci ważnych dla mieszkańców Gminy.

Pani wicedyrektor Beata Kalwarczyk-Warpas wraz z uczniami naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Natomiast delegacja uczniów zapaliła znicze pod Krzyżem Katyńskim, Pomnikiem Pamięci Bojowników Ruchu Oporu oraz  Ścianą Straceń Ofiar Okupacji.

Więcej…
 
Inauguracja „Roku Otwartej Szkoły” w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej PDF Drukuj

„Połączenie sił to początek,
pozostanie razem to postęp,
wspólna praca to sukces!!!”

Henry Ford

Odwołując się do powyższego cytatu oraz rozpoczynając realizację działań związanych z Rokiem Otwartej Szkoły ogłoszonym przez Minister Edukacji Narodowej, 21 października 2015 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej odbyło się uroczyste spotkanie mające na celu podsumowanie dotychczasowej współpracy ze szkołami, uczelniami, organizacjami i instytucjami partnerskimi oraz wytyczenie nowych zadań na najbliższe lata.

Więcej…
 
Eliminacje szkolne do VII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie” PDF Drukuj

W poniedziałek, 26 października 2015 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do VII Regionalnego Konkursu Młodzieży Szkół Rolniczych „W rolnictwie można pracować bezpiecznie”.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów kształcących się w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Komisja konkursowa w składzie:
- Marek Kuprianiuk – kierownik PT KRUS w Białej Podlaskiej
- Dorota Wojcieszuk - starszy inspektor PT KRUS w Białej Podlaskiej
- Honorata Godlewska – kierownik praktycznej nauki zawodu w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
- Andrzej Kalinowski – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

wyłoniła 5 najlepszych uczniów.

 1. Damian Blimel – kl. IV BT
 2. Patryk Kuszyński – kl. IV FT
 3. Patryk Pawłowicz – kl. IV BT
 4. Konrad Taruc – kl. II BTa
 5. Wiktoria Korolczuk – kl. IV PT,

którzy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez PT KRUS w Białej Podlaskiej.

Zwycięzcy etapu szkolnego wystartują podczas etapu regionalnego, który odbędzie się  pod koniec listopada 2015 r. w naszej szkole.

Gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań i kolejnych sukcesów.

Więcej…
 


Strona 10 z 36

 • 1.JPG
 • 1a.JPG
 • 1b.jpg
 • 1c.JPG
 • 1d.JPG
 • 1e.JPG
 • 1f.JPG
 • 1g.JPG
 • 1h.JPG
 • 1i.JPG
 • 1j.JPG
 • 1k1.JPG
 • 1k2.JPG
 • 1k3.JPG
 • 1k4.JPG
 • 1k5.JPG
 • 1k6.JPG
 • 1k7.JPG
 • 1k8.JPG
 • 1k9.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG
 • 22.JPG
 • 23.JPG
 • 23a.jpg
 • 24.jpg
 • 25.JPG
 • 26.JPG
 • 27.JPG
 • 28.jpg
 • 29.JPG
 • 30.JPG
 • 31.JPG
 • 32.JPG
 • 33.JPG
 • 33a.JPG
 • 33b.JPG
 • 33c.JPG
 • 34.JPG
 • 35.JPG
 • 36.JPG
 • 36a.JPG
 • 37.JPG
 • 38.JPG
 • 39.jpg
 • 39a.jpg
 • 39b.jpg
 • 40.jpg
 • 41.JPG
 • 42.jpg
 • 43.JPG
 • 44.jpg
 • 45.jpg
 • 46.JPG
 • 47.JPG
 • 48.JPG
 • 50.jpg
 • 51.JPG
 • 52.JPG
 • 53.JPG
 • 54.JPG
 • 55.JPG
 • 56.JPG
 • 57.jpg
 • 58.jpg
 • 59.JPG
 • 60.JPG
 • 60a.JPG
 • 61.JPG
 • 62.JPG
 • 63.jpg
 • 64.jpg
 • 65.JPG
 • 66.JPG
 • 67.JPG
 • 67a.JPG
 • 67b.JPG
 • 68.jpg
 • 69.jpg
 • 70.jpg
 • 71.jpg
 • 72.jpg
 • 73.jpg
 • 73a.jpg
 • 74.JPG
 • 75.JPG
 • 76.JPG
 • 77.JPG
 • 78.JPG

Od roku 2007 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

Aktualności
Plan zajęć