Rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj

W ramach rekolekcji wielkopostnych w naszej szkole 04.03.2016 r. odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki uzależnień od alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Uczniowie obejrzeli monodram pt.: "Moje krzesło" w wykonaniu aktora Teatru Niemy Krzyk z Chełma - pana Marka Juraska, będący studium uzależnienia.

Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Bazyliki Leśniańskiej na Drogę Krzyżową, którą poprowadził o. M. Oparcik wraz z młodzieżą.

 

Więcej…
 
plakat PDF Drukuj

 
"Dzień otwarty na Wydziale Przyrodniczym" PDF Drukuj

Korzystając z zaproszenia Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach na   "Dzień otwarty na Wydziale Przyrodniczym" w dniu:  02 marca 2016r. nauczyciele naszej szkoły wraz z uczniami z klas trzecich i czwartych odwiedzili siedlecką uczelnię.
Program " Dnia otwartego na Wydziale Przyrodniczym " był bardzo bogaty. Otwarcia i powitania gości dokonała Pani Dziekan  Wydziału Przyrodniczego prof. dr hab. Janina Skrzyczyńska. Podczas prelekcji uczniowie zapoznali się z bazą dydaktyczną i ofertą edukacyjną uczelni. Następnie grupy naszych uczniów pod opieką studentów, uczestniczyły w panelach edukacyjnych. Pokazy ćwiczeniowe połączone z krótkimi wykładami prowadzone były przez wykładowców takich kierunków jak: Biologia, Dietetyka, Rolnictwo, Gospodarka Przestrzenna, Zootechnika oraz Bioinżynieria Produkcji Żywności.

Podczas wizyty na Uniwersytecie  Przyrodniczo- Humanistycznym Pani wicedyrektor Beata Kalwarczyk -Warpas oraz opiekunowie wycieczki zostali zaproszeni na spotkanie z władzami i pracownikami  Wydziału Przyrodniczego. Celem spotkania było omówienie zasad współpracy uczelni z zaproszonymi szkołami. Rozmowy toczyły się głównie na temat utworzenia klas akademickich w poszczególnych szkołach.

Kolejnym elementem wycieczki był wyjazd do kina "Helios" na seans reż. Sanna Lenken pt.:" Moja chuda siostra". Problematyka filmu została później przedstawiona i omówiona  na spotkaniu : "Jak szczupła sylwetka staje się obsesją".

Zadowoleni i wzbogaceni o  nowe treści dydaktyczne przekazane podczas wykładów, późnym popołudniem wróciliśmy do Leśnej Podlaskiej.

Składamy serdeczne podziękowanie Władzom Uniwersytetu Przyrodniczego  w Siedlcach za miłe przyjęcie oraz zaproszenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej na " Dzień otwarty na Wydziale Przyrodniczym".

Więcej…
 
Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach. PDF Drukuj

15.12.2015 r. został podpisany list intencyjny pomiędzy Panią Prof. dr hab. Janiną Skrzyczyńską - Dziekanem Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach a Panią Anną Marią Sęk - Dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej,  mający na celu rozwój intelektualny młodzieży oraz tworzenie rozwiązań mających wpływ na upowszechnianie wiedzy.

Zainicjowana współpraca polegająca m. in. na tworzeniu klas akademickich będzie prowadzona w następujących obszarach:

 • inicjowanie i realizowanie działań zmierzających do uczestniczenia uczniów klas akademickich w nowych inicjatywach i zadaniach,
 • integracja młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z młodzieżą akademicką

W ramach podpisanego porozumienia o współpracy 08.02.2016 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej odbyło się potkanie uczniów klas maturalnych z pracownikami Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach.

W trakcie spotkania Pan dr inż. Artur Makarewicz, Pani dr inż. Agnieszka Ginter, Pani dr inż. Anna Cybulska - pracownicy Wydziału Przyrodniczego oraz Pani Ewa Siekierko - studentka III roku studiów stacjonarnych na kierunku rolnictwo zaprezentowali ofertę edukacyjną uczelni oraz zapoznali uczniów z jej funkcjonowaniem. Uczniowie klas maturalnych zostali również zaproszeni do udziału w "Dniu Wydziału Przyrodniczego", który odbędzie się 02.03.2016 r. w siedzibie Uczelni.

Podczas spotkania z Panią Anną Marią Sęk - Dyrektorem Szkoły zostały podjęte rozmowy dotyczące utworzenia klas akademickich.

 
Dyskoteka karnawałowa PDF Drukuj

W środę, 03 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Na tę okazję uczniowie przygotowali halę sportową i zaadaptowali ją na salę dyskotekową.  Zabawa była okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz oderwania się od problemów dnia codziennego.  Za pomoc w organizacji imprezy i przygotowanie oprawy muzycznej serdeczne podziękowania składamy: Dariuszowi Jańczukowi, Mateuszowi Bujalskiemu, Sebastianowi Chaciewiczowi, Dawidowi Kaczanowi i Radosławowi Czyżykiewiczowi.

Więcej…
 
WYCIECZKA KLAS DRUGICH PDF Drukuj

We wtorek 02 lutego odbyła się wycieczka uczniów  klas drugich technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Młodzież pod opieką Pani Doroty Szwed i Pani Magdaleny Niedźwiedź obejrzała film „Pitbull. Nowe porządki” w kinie Cinema 3D w CH Rywal w Białej Podlaskiej oraz odwiedziła firmę Jakontrans w Grabanowie oferującą usługi okręgowej stacji diagnostycznej. Podczas spotkania z pracownikiem firmy uczniowie mieli okazję przeprowadzić komputerową diagnostykę silnika, sprawdzić poziom emisji spalin, stan hamulców i inne parametry pojazdu. Wycieczka była okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz poszerzenia wiedzy zdobytej na zajęciach praktycznych.

Więcej…
 
Wizyta gości z PSW PDF Drukuj

We  wtorek 26 stycznia 2016 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią I. Adamowicz – pracownika Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej wraz ze studentami, przedstawicielami różnych kierunków.
Goście przybliżyli  tegorocznym maturzystom działalność bialskiej uczelni, scharakteryzowali poszczególne kierunki kształcenia oraz zapoznali z zasadami rekrutacji.

Więcej…
 
Studniówka 2016 PDF Drukuj

 

Niech żyje Bal,

bo życie to bal jest nad bal!

Agnieszka Osiecka

 

 

 

W  piękny, zimowy wieczór 23 stycznia 2016r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa bawili się na balu studniówkowym.

Tradycyjnie studniówkę poprzedziła  Msza Święta odprawiona pod przewodnictwem Czcigodnego Ojca Przeora Jana Tyburczego o godz. 17.00 w Bazylice Leśniańskiej. Następna  część uroczystości studniówkowej rozpoczęła się zaproszeniem przez młodzież  przybyłych gości na salę balową w „Chacie Skansen”. Tegoroczny bal zaszczycili swą obecnością goście:

Czcigodny Ojciec Jan Tyburczy - Przeor i Proboszcz Parafii Leśna Podlaska,
Pan Paweł Kazimierski - Wójt Gminy Leśna Podlaska,

Pan Dmitrij Zajcew - Wicedyrektor  Wysokowskiego Państwowego Rolniczego Przemysłowo - Zawodowego Koledżu w Wysokiem na Białorusi
,
Panie Irina Pribisz i Irina Prakapowicz - Nauczycielki Wysokowskiego Państwowego Rolniczego Przemysłowo - Zawodowego Koledżu w Wysokiem na Białorusi
,
Pan Stanisław Latek  - Przewodniczący Rady Rodziców ZSCKR w Leśnej Podlaskiej.

Więcej…
 
wycieczka dydaktyczna do gospodarstwa rolnego PDF Drukuj

21 stycznia 2016 roku uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do gospodarstwa rolnego Państwa Danuty i Andrzeja Kalinowskich.

Uczniowie zapoznali się z budową oraz zasadą działania wyposażenia obory wolno-stanowiskowej i hali udojowej typu auto tandem 2X4, a także automatycznym układem bramek przepuszczających zwierzęta. Następnie samodzielnie wykonali obsługę urządzeń znajdujących się w hali udojowej jednocześnie dokonując ręcznej obsługi systemu bramek przepuszczających zwierzęta. W kolejnej części wycieczki uczniowie poddali ocenie stan techniczny elementów budowy urządzeń do doju, transportu i chłodzenia mleka. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z nowoczesnym parkiem maszynowym wykorzystywanym w produkcji mleczarskiej. Wizyta zakończyła się wspólnym ogniskiem zorganizowanym przez Państwa Kalinowskich.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Danucie i Andrzejowi Kalinowskim za bardzo miłe przyjęcie oraz przekazanie wielu cennych informacji.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj

SŁUCHACZE NOWEGO KWALIFIKACYJNEGO KURSU ZAWODOWEGO R.03 ORAZ R.16

Informujemy, że pierwsze zajęcia dla słuchaczy NOWEGO kwalifikacyjnego kursu zawodowego R.03 - Prowadzenie produkcji rolniczej, odbędą się w dniach 29 - 30 stycznia 2016r.

29 stycznia (piątek) od godz. 12.30

30 stycznia (sobota) od godz. 9.00

Pierwsze zajęcia dla słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego R.16 – organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej odbędą się w dniach 05 – 06 lutego 2016 r.

05 lutego (piątek) od godz. 13.00

06 lutego (sobota) od godz. 9.00

Serdecznie zapraszamy !

 
GÓRA GROSZA PDF Drukuj

Udział uczniów naszej szkoły w grudniowej ogólnopolskiej akcji  „GÓRA GROSZA” jest już tradycją. W okresie przedświątecznym przez dwa tygodnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali monety, które zostały przekazane patronowi akcji – Towarzystwu Nasz Dom. Zebrane pieniądze trafią do dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka i rodzinach zastępczych. W grudniu 2015 roku zebraliśmy 157 złotych i tym samym pobiliśmy rekord sprzed roku. Akcja uświadomiła nam wszystkim, że nawet niewielkie pieniądze przekazane przez wielu darczyńców mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu pomoc trafi do wielu dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

 
BOŻE NARODZENIE PDF Drukuj

...by wszystko nam się rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

ks.Jan Twardowski

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 18 grudnia 2015r. zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystym apelu. Pani wicedyrektor Beata Kalwarczyk-Warpas złożyła zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała uczennica Martyna Marczuk, życząc wszystkim szczęśliwych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Uczennica klasy IV Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu Patrycja Szymańczuk - stypendystka Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016 - otrzymała z rąk pani wicedyrektor świąteczny upominek.

Atmosferę świąt przywołał program artystyczny przygotowany przez młodzież pod opieką pani Patrycji Walczuk.

Spotkanie uświetnił koncert kolęd i pastorałek zespołu wokalno – instrumentalnego TAKT  przygotowany pod kierunkiem pana Sławomira Bartniczuka.

Więcej…
 
Życzenia PDF Drukuj

 
Akcja Pomóż dzieciom przetrwać zimę PDF Drukuj

Po raz kolejny społeczność naszej szkoły włączyła się w kampanię Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Jest to już 22 edycja tej ogólnopolskiej akcji, która prowadzona jest z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, rozbitych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych Domów Dziecka i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

Każdy z nas, czując potrzebę dzielenia się z drugim człowiekiem, mógł ofiarować coś od siebie. Wolontariusze, działający w szkolnym Kole Związku Młodzieży Wiejskiej pod opieką pani Doroty Szwed, przez okres dwóch tygodni zebrali 263 kg trwałych artykułów żywnościowych.

Szkolną akcję wsparli również lokalni przedsiębiorcy:

- Pan  Krzysztof  Doroszuk i Pani Małgorzata Maksymiuk- właściciele Sklepu Delikatesy Centrum w Leśnej Podlaskiej,

- Pan Jan Stasiuk-  Prezes Spółdzielni "LEŚNIANKA" w Leśnej Podlaskiej,

- Pani Hanna Boś i Pani Marta Weśniuk- właściciele Sklepu Delikatesy Centrum w Nowej Kornicy,

umożliwiając przeprowadzenie zbiórek sklepowych, za co im z całego serca dziękujemy.

Zebrane dary trafią do najbardziej potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do wolontariuszy- Dominki Korolczuk, Ewy Gardeckiej, Pauli Kołodyńskiej, Klaudii Korolczuk, Darii Jaszczuk, Magdaleny Stolarek, Karoliny Garbuś, Weroniki Korczak, którzy poświęcili swój czas i dzielnie dyżurowali w punktach zbiórki.

Więcej…
 
Spotkanie profilaktyczne PDF Drukuj

W poniedziałek 14 grudnia 2015 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym przeprowadzonym przez dr n. med. Jolantę Annę Surdykę - kierownika Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i pracownika Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli oraz mgr Konrada Tarnowskiego - również pracownika WOK i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Młodzież wysłuchała wykładu pn."Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi - Samobadanie Piersi", a także wykładu dotyczącego profilaktyki zakażeń wirusem HPV i raka szyjki macicy.

Po przeprowadzonym wykładzie, uczniowie na fantomach przeznaczonych do treningu samobadania piersi mogli określić konsystencję i wielkość znajdujących się zmian podejrzanych - guzków.

Więcej…
 
Szkolenie w Grabanowie PDF Drukuj

W odpowiedzi na zaproszenie Lubelskiego Ośrodka  Doradztwa Rolniczego w Końskowoli ZDR w Białej Podlaskiej z siedzibą w  Grabanowie w dniu 15.12.2015r.  uczniowie klas III i IV Technikum w zawodzie technik rolnik uczestniczyli w szkoleniu powiatowym pt.: ,,Wsparcie inwestycji w przetwarzaniu produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój".

Uczniowie oraz zaproszeni goście wysłuchali wykładów na temat:

1.  Wsparcia inwestycji w przetwarzaniu produktów rolnych, obrotu nimi lub ich rozwoju.

2.  Sprzedaży bezpośredniej.

3.  Restrukturyzacji gospodarstw rolnych.

Podczas szkolenia młodzież mogła zrealizować efekty wynikające z podstawy programowej, oraz dowiedzieć się co czeka rolników w programie PROW 2014-2020.

Więcej…
 


Strona 9 z 36

 • 1.JPG
 • 1a.JPG
 • 1b.jpg
 • 1c.JPG
 • 1d.JPG
 • 1e.JPG
 • 1f.JPG
 • 1g.JPG
 • 1h.JPG
 • 1i.JPG
 • 1j.JPG
 • 1k1.JPG
 • 1k2.JPG
 • 1k3.JPG
 • 1k4.JPG
 • 1k5.JPG
 • 1k6.JPG
 • 1k7.JPG
 • 1k8.JPG
 • 1k9.JPG
 • 20.JPG
 • 21.JPG
 • 22.JPG
 • 23.JPG
 • 23a.jpg
 • 24.jpg
 • 25.JPG
 • 26.JPG
 • 27.JPG
 • 28.jpg
 • 29.JPG
 • 30.JPG
 • 31.JPG
 • 32.JPG
 • 33.JPG
 • 33a.JPG
 • 33b.JPG
 • 33c.JPG
 • 34.JPG
 • 35.JPG
 • 36.JPG
 • 36a.JPG
 • 37.JPG
 • 38.JPG
 • 39.jpg
 • 39a.jpg
 • 39b.jpg
 • 40.jpg
 • 41.JPG
 • 42.jpg
 • 43.JPG
 • 44.jpg
 • 45.jpg
 • 46.JPG
 • 47.JPG
 • 48.JPG
 • 50.jpg
 • 51.JPG
 • 52.JPG
 • 53.JPG
 • 54.JPG
 • 55.JPG
 • 56.JPG
 • 57.jpg
 • 58.jpg
 • 59.JPG
 • 60.JPG
 • 60a.JPG
 • 61.JPG
 • 62.JPG
 • 63.jpg
 • 64.jpg
 • 65.JPG
 • 66.JPG
 • 67.JPG
 • 67a.JPG
 • 67b.JPG
 • 68.jpg
 • 69.jpg
 • 70.jpg
 • 71.jpg
 • 72.jpg
 • 73.jpg
 • 73a.jpg
 • 74.JPG
 • 75.JPG
 • 76.JPG
 • 77.JPG
 • 78.JPG

Od roku 2007 Szkoła  prowadzona jest przez Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

Aktualności
Plan zajęć